Aby zmniejszyć ryzyko pożaru lub eksplozji:
PRZESTROGA • Nie należy prać materiałów oblanych benzyną, rozpuszczalnikiem lub innymi łatwopalnymi lub wybuchowymi substancjami. Wydzielają one opary, które mogą spowodować zapłon lub eksplozję. Należy ręcznie wypłukać każdy materiał, który został poddany działaniu rozpuszczalnika lub innej łatwopalnej substancji w stanie ciekłym lub stałym, a dopiero potem umieścić ten materiał w pralce. Należy upewnić się czy wszystkie ślady tego typu cieczy, ciał lub oparów zostały usunięte. Szczególnie niebezpieczne substancje to m.in. aceton, alkohol denaturowany, benzyna, nafta, niektóre ciekłe środki czyszczące i odplamiacze, terpentyna oraz woski i środki do ich usuwania.
•Nie należy umieszczać w pralce benzyny, rozpuszczalników ani żadnych innych łatwopalnych lub wybuchowych substancji.
•W pewnych warunkach w urządzeniu zaopatrującym w ciepłą wodę, które nie było używane przez co najmniej dwa tygodnie, np. w podgrzewaczu wody, może wytwarzać się wodór. GAZ WODOROWY JEST SUBSTANCJĄ WYBUCHOWĄ. W przypadku, gdy
system ciepłej wody nie był używany przez dwa tygodnie lub dłużej, należy pozostawić przez kilka minut odkręcone wszystkie kurki z gorącą wodą, a dopiero potem uruchomić pralkę. Nagromadzony wodór zostanie wtedy uwolniony. Ponieważ gaz wodorowy jest łatwopalny, nie należy w tym czasie palić ani zbliżać się z otwartym ogniem.
W przypadku wycieku gazu, natychmiast przewietrzyć pomieszczenie bez dotykania wtyczki zasilania.
Należy odłączyć przewód zasilający przed serwisowaniem pralki.
Przed przystąpieniem do prania, należy opróżnić kieszenie ubrań. Małe przedmioty o nieregularnych kształtach, takie jak monety, noże, pinezki czy spinacze mogą uszkodzić pralkę. Nie należy prać odzieży zawierającej duże sprzączki, guziki lub inne elementy wykonane z metali ciężkich.
Nie należy otwierać drzwiczek pralki, jeśli w środku nadal znajduje się woda. Przed otwarciem drzwiczek należy sprawdzić czy woda została odprowadzona.
Nie należy samodzielnie naprawiać, wymieniać ani serwisować żadnych części pralki, chyba że użytkownik w pełni rozumie zalecane instrukcje dotyczące samodzielnych napraw i posiada potrzebne ku temu umiejętności. Prace wykonane przez osobę do tego nieupoważnioną mogą unieważnić gwarancję.
Należy podłączyć pralkę do sieci wodociągowej za pomocą nowych przyłączy. Nie należy używać starych przyłączy.
Jakość węży doprowadzających wodę z czasem ulega pogorszeniu. Należy regularnie sprawdzać, czy na wężach nie pojawiły się żadne wypukłości, skręcenia, przecięcia, oznaki zużycia czy przeciekania, i wymienić je w razie potrzeby lub najdalej co pięć lat.
Wszystkie części opakowania i śruby transportowe muszą zostać usunięte przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia. Niezastosowanie się to tego zalecenia może spowodować poważne uszkodzenie pralki. Patrz „Usuwanie śrub transportowych”.
Przed pierwszym praniem należy wykonać pełen program przy pustej pralce. Patrz „Pierwsze pranie”.