Elektronički uređaji
Većina suvremenih elektroničkih uređaja zaštićena je od signala na radijskoj frekvenciji. Moguće je, međutim, da neki elektronički uređaji nisu zaštićeni od signala koje emitira mobilni telefon.
Obratite se proizvođaču kako biste saznali moguće alternative.
Stimulatori srca
Radi izbjegavanja mogućih smetnji u radu, proizvođači stimulatora srca ("pacemakera") preporučuju da između mobilnog telefona i stimulatora treba postojati razmak od najmanje 15 cm. Ove preporuke usklađene su s nezavisnim istraživanjima i preporukama istraživačke skupine Wireless Technology Research.
Smatrate li da mobilni telefon uzrokuje smetnje u radu stimulatora srca, odmah isključite telefon!
Slušni uređaji
Neki digitalni mobilni telefoni mogu ometati rad slušnih uređaja. Nastanu li takve smetnje, obratite se proizvođaču slušnog uređaja kako biste saznali moguće alternative.
Ostali medicinski uređaji
Koristite li neki drugi medicinski uređaj, obratite se proizvođaču tog uređaja i saznajte je li uređaj prikladno zaštićen od vanjskog radijskog zračenja. U tome vam može pomoći liječnik. Isključite mobilni telefon u zdravstvenim ustanovama, ako to nalažu istaknuti natpisi. U bolnicama i zdravstvenim ustanovama koriste se uređaji osjetljivi na vanjsko radijsko zračenje.
Vozila
Radijski signali mogu ometati rad nepravilno ugrađenih i nedovoljno zaštićenih elektroničkih uređaja u motornim vozilima. Te sustave provjerite kod proizvođača ili zastupnika proizvođača vozila.
Obratite se i ostalim proizvođačima opreme ugrađene u vaše vozilo.
Posebna upozorenja
Isključite mobilni telefon u svim ustanovama u kojima je istaknuta obavijest da to učinite.
Potencijalno eksplozivna područja
Isključite mobilni telefon na područjima gdje postoji opasnost od eksplozije i poštujte sve znakove i obavijesti. Iskre na takvim područjima mogu prouzročiti eksploziju ili požar koji za posljedicu mogu imati tjelesne ozljede i smrt.
Isključite mobilni telefon kad se nalazite na benzinskoj crpki. Na mjestima gdje se odlaže i skladišti gorivo, u kemijskim tvornicama i u blizini eksplozivnih tijela postoje ograničenja pri korištenju radijskih uređaja.
Potencijalno eksplozivna područja nisu uvijek jasno obilježena. Takva mjesta su potpalublje na brodovima, mjesta odlaganja i skladištenja kemikalija, vozila na plinski pogon, primjerice propan ili butan, mjesta na kojima je zrak ispunjen kemikalijama ili česticama kao što su zrnca, prašina ili metalni prah, kao i na svim ostalim mjestima gdje inače ne smije biti uključen motor vozila.
Zdravstvene i sigurnosne informacije
79