(śruby i kołki rozpierające powinny być odpowiednie dla rodzaju ściany).

-Wziąć górną część struktury B (Ryc.4) i ulokować ją na 3 nie do końca dokręconych śrubach w miejscu 3 odpowiadają- cych otworów. Dokonać niewielkiej rotacji w celu mocnego osadzenia (Ryc.4). Wkręcić czwartą śrubę X i dokręcić pozo- stałe 3 śruby aby dokonać definitywnej blokady części górnej struktury B.

-Wziąć dolną część struktury teleskopowej C i nałożyć ją na część górną B (Ryc.5).

Wyregulować żądaną wysokość mając na względzie wysokości wskazane na (Ryc.15) i zablokować daną wysokość używając 8 dostarczonych śrub G (Ryc.6).

-Wersja ssąca: umocować giętką rurę do przygotowanego otworu odprowadzającego powietrze (Ryc.7).

-Wersja filtrująca: połączyć rurę gietką z deflektorem M i za- łożyć śrubę I jak wskazano na (Ryc.8), filtry węglowe powinny być umieszczone w grupie ssącej znajdującej się wewnątrz okapu (Ryc.17).

-Ściągnąć z komina powłokę ochronną używając rękawic i uważając aby go nie zarysować (Rys.9).

-Wziąć górny komin i umocować go do struktury przy użyciu 2 śrub A (Ryc.10).

Połączyć komin dolny z górnym i dobrze umocować przy użyciu taśmy klejącej L (Ryc.11A).

-Odkręcić o max 3 mm 2 śruby O (Ryc.11A). Umieścić grupę ssącą wewnątrz struktury uważając aby śruby O, poprzednio odkręcone, były ulokowane w otworach znajdujących się w dolnej części jak pokazano na (Ryc.11B). Wkręcić 3 śruby N (dostarczone) i dokręcić 2 śruby O (Ryc.11B).

-Umocować rurę odprowadzającą powietrze H (nie dostar- czona) na kołnierzu złącza F (Ryc.12).

-Usunąć taśmę klejącą L i umieścić dolny komin nad korpusem okapu (Ryc.13).

-Jeżeli Wasze urządzenie jest wyposażone w dolny komin, któ- ry powinien być zamocowany do korpusu okapu przy użyciu śrub, usunąć z okapu filtry przeciwtłuszczowe posługując się w tym celu specjalnymi uchwytami (Ryc.16).

-Jeśli jest to konieczne, przymocować od wewnątrz dolny ko- min do okapu, używając śrub P (Rys.14). Na koniec ponownie ulokować filtry na ich miejscach.

EKSPLOATACJA I KONSERWACJA

Zaleca się uruchomienie urządzenia przed przystąpieniem do gotowania jakiejkolwiek potrawy. Zaleca się, aby nie wyłączać urządzenia przez około 15 minut po zakończeniu gotowania potraw w celu całkowitego usunięcia nieświeżego powietrza. Prawidłowe działanie okapu uwarunkowane jest prawidłową i regularną konserwacją; szczególną uwagę na-

leży zwrócić na filtr przeciwtłuszczowy oraz na filtr z węglem aktywnym.

Filtr przeciwtłuszczowy ma za zadanie zatrzymywanie czą- steczek tłuszczu zawieszonych w powietrzu, dlatego narażony jest na zatkanie, które może nastąpić w różnym czasie, zależnie od eksploatacji urządzenia.

- Aby uniknąć zagrożenia pożarem, przynajmniej co 2 mie- siące, należy ręcznie myć filtr przeciwtłuszczowy przy pomo- cy neutralnego, niedrapiącego płynu do mycia. Filtr może być również myty w zmywarce w niskich temperaturach wykorzystując krótki cykl mycia.

- Po kilku umyciach mogą wystąpić zmiany koloru. Fakt ten nie daje prawa do reklamacji w celu dokonania ich ewentualnej wymiany. W przypadku nieprzestrzegania instrukcji wymiany i mycia może powstać niebezpieczeństwo zapalenia się filtrów przeciwtłuszczowych.

Filtry z węglem aktywnym służą do oczyszczania powietrza

zwracanego do otoczenia. Filtry nie nadają się do mycia ani do regeneracji i powinny być wymieniane nie rzadziej niż co cztery miesiące. Nasycenie węgla aktywnego zależne jest od dłuższego lub krótszego czasu użytkowania urządzenia, od rodzaju kuchenki oraz od regularności, z jaką wykonywane jest czyszczenie filtra przeciwtłuszczowego.

Często myć okap, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, przy pomocy szmatki zwilżonej denaturatem lub neutralnym środkiem myjącym w płynie, nie ściernym.

Instalacja oświetleniowa zaprojektowana jest do użytkowa- nia podczas gotowania, a nie do długotrwałego użycia jako oświetlenie główne pomieszczenia. Przedłużone użytkowanie oświetlenia zmniejsza znacząco średnią trwałość żarówek.

Wymiana lamp halogenowych (Rys.18).

Aby wymienić lampy halogenowe B ściągnąć szkiełko C wykorzystując do tego odpowiednie otwory.

Wymienić lampy na takie same.

Uwaga: Nie dotykać lampy gołą ręką.

• Wyświetlacz: (Rys.19)

Przycisk A = przycisk włączający / wyłączający oświetlenie Przycisk B = przycisk wůŕczajŕcy / wyůŕczajŕcy urzŕdzenie. Okap wůŕczy sić przy 1 prćdkoúci. Przy urzŕdzeniu wůŕczo- nym, naciskajŕc przycisk przez 2 sekundy, nastŕpi wyůŕczenie okapu. Jeżeli urządzenie pracuje przy pierwszej prędkości, aby wyłączyć okap, nie jest konieczne naciśnięcie przycisku. Silnik będzie pracował przy zmniejszonych obrotach. Wyświetlacz C = wskazuje wybraną prędkość i informuje, czy został włączony licznik czasu.

Przycisk D = uruchamia okap. Naciskając taki przycisk nastąpi wzrost prędkości. Naciskając przycisk urządzenie z trzeciej prędkości przejdzie w intensywny tryb pracy, który będzie trwał ok. 10 sekund, po czym wróci do funkcjonowania przy wybranej poprzednio prędkości. W czasie uruchomienia takiej funkcji, wyświetlacz zapali się światłem migającym.

Przycisk E = Il Timer reguluje czasowo funkcje, w chwili włą- czenia, przez 15 minut po ich wyłączeniu. Il Timer wyłącza się ponownym wciśnięciem przycisku E. Kiedy funkcja Timer jest włączona to na wyświetlaczu dziesiętna pozycja ma migać. Jeżeli włączona jest prędkość intensywna wówczas Timer nie można włączyć.

Wciśnięciem przycisku E na 2 sekundy, gdy urządzenie jest wyłączone, włącza się funkcję “clean air”. Włączy się wów- czas silnik co godzinę na 10 minut przy pierwszej prędkości. Podczas funkcjonowania obrotowy ruch peryferyjnych segmentów. Po tym czasie silnik wyłączy się i na wyświetla- czu ukaże się litera “C” świecąca się w sposób ciągły przez następne 50 minut, po czasie którym silnik włączy się i tak dalej.

Nasycenie filtrów przeciwtłuszczowych/ z węgla ak- tywnego:

- Kiedy wyświetlacz C miga zmieniając prędkość pracy na literę F (es.1 e F) filtryprzeciwtluszczowe mają być umyte. - Kiedy wyświetlacz C miga zmieniając prędkość pracy na literę A (es.1 e A) filtrywęglane mają być wymienione.

Po umieszczeniu czystego filtru należy wyzerować elektro- niczną pamięć naciśnięciem przycisku A na około 5 sekund aż do momentu, kiedy sygnalizator świetlny F lub A na wyświetlaczu C przestanie migać.

DOSTAWCA UCHYLA SIĘ OD WSZELKIEJ ODPOWIEDZIAL- NOŚCI ZA EWENTUALNE USTERKI, SPOWODOWANE NIEPRZESTRZEGANIEM WYŻEJ WYMIENIONYCH WSKA- ZÓWEK.

- 46 -

Page 46
Image 46
Samsung HDC9B90TX/EUR manual Eksploatacja I Konserwacja, Wymiana lamp halogenowych Rys.18, Wyświetlacz Rys.19