UWAGA NA DZIECI!

URZĄDZENIE NALEŻY PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCACH NIEDOSTĘPNYCH DLA DZIECI. MAŁE DZIECI NIE POWINNY BAWIĆ

SIĘ TELEFONEM KOMÓRKOWYM ANI JEGO AKCESORIAMI. DZIECI MOGĄ ZRANIĆ SIEBIE LUB INNYCH ALBO PRZYPADKOWO ZNISZCZYĆ TELEFON KOMÓRKOWY LUB JEGO AKCESORIA. TELEFON KOMÓRKOWY ZAWIERA MAŁE ELEMENTY, KTÓRE MOGĄ ZOSTAĆ ODŁĄCZONE, CO STWARZA U DZIECKA RYZYKO ZADŁAWIENIA SIĘ.

Używanie zasilacza sieciowego (ładowarki)

Zasilacz prądu przemiennego należy podłączać jedynie do odpowiednich źródeł prądu zgodnie z oznaczeniami na produkcie. Należy sprawdzić, czy przewód jest umieszczony tak, aby nie był narażony na uszkodzenie ani naprężenia. Aby zmniejszyć ryzyko porażenia prądem, przed rozpoczęciem czyszczenia urządzenia należy odłączyć je od źródła zasilania. Nie wolno używać ładowarki na wolnym powietrzu ani w miejscach o dużej wilgotności. Nie wolno zmieniać przewodu zasilającego ani wtyczki. Jeśli wtyczka nie pasuje do gniazdka, wykwalifikowany elektryk powinien zainstalować odpowiednie gniazdko.

Należy stosować jedynie oryginalne ładowarki marki Sony Ericsson przeznaczone dla tego telefonu komórkowego. Inne ładowarki mogą nie spełniać takich samych kryteriów bezpieczeństwa i jakości działania.

Bateria

Przed pierwszym użyciem telefonu komórkowego zalecamy pełne naładowanie baterii. Nowa bateria lub bateria nieużywana przez długi czas może mieć mniejszą pojemność podczas kilku pierwszych prób

użycia. Bateria może być ładowana tylko

w temperaturze otoczenia od +5°C (+41°F) do +45°C (+113°F).

Należy stosować jedynie oryginalne baterie marki Sony Ericsson przeznaczone dla tego telefonu komórkowego. Stosowanie innych baterii

i ładowarek może być niebezpieczne.

Czas rozmów i gotowości zależy od kilku różnych warunków, takich jak siła sygnału, temperatura otoczenia, wykorzystanie aplikacji, wybrane funkcje oraz transmisja głosu i danych podczas korzystania z telefonu komórkowego.

Przed wyjęciem baterii należy wyłączyć telefon komórkowy. Nie należy wkładać baterii do ust. Elektrolity z baterii mogą być toksyczne w razie połknięcia. Do metalowych styków baterii nie wolno przykładać metalowych przedmiotów. Może to spowodować zwarcie i zniszczyć baterię. Baterii należy używać tylko zgodnie z jej przeznaczeniem.

Osobiste urządzenia medyczne

Telefony komórkowe mogą wpływać na działanie niektórych rozruszników serca oraz innych implantów medycznych. Należy unikać umieszczania telefonu komórkowego nad rozrusznikiem, na przykład

w kieszeni na piersi. Podczas korzystania z telefonu komórkowego należy umieszczać go przy tym uchu, które jest bardziej oddalone od rozrusznika. Jeśli utrzymywana jest minimalna odległość 15 cm między telefonem komórkowym a rozrusznikiem, ryzyko zakłócenia pracy rozrusznika jest ograniczone.

W przypadku jakiegokolwiek podejrzenia, że

występują zakłócenia, należy natychmiast wyłączyć telefon komórkowy. Bardziej szczegółowych informacji na ten temat może udzielić kardiolog.

Wprzypadku innych urządzeń medycznych należy skontaktować się z lekarzem i producentem urządzenia.

Ważne informacje 103

This is the Internet version of the user's guide. © Print only for private use.