vegye ki a készülékből a zsírszűrőket (5. ábra), hogy könnyebb legyen felszerelni a készüléket.
Ha a légkivezetéses változatot vásárolta meg, készítse elő a légelvezetés helyét.
•Azt ajánljuk, hogy a légelvezető cső átmérője legalább 150 mm legyen. Ha ennél kisebb átmérőjű a cső, csökkenhet a készülék hatékonysága, és zajosabbá válhat a működése.
•FELSZERELÉS A FALRA
A 2. ábrán jelölt távolságra fúrjon lyukakat a falba. Erősítse az elszívót a falhoz, állítsa vízszintesre, és igazítsa a szomszédos konyhaszekrény elemekhez. Ha pontos az illesztés, húzza meg erősen a „A” jelű csavarokat (4. ábra). A rögzítéshez használt csavarokat és dübeleket a fal anyagának (vasbeton, gipszkarton, stb) megfelelően válassza meg. Ha a készülékkel együtt csavarok és dübelek is vannak a csomagban, felhasználás előtt ellenőrizze, hogy
•AZ ESZTÉTIKUS TELESZKÓP RENDSZERŰ CSŐBURKOLAT FELSZERELÉSE
Óvatosan fogja meg a burkolólemezt, nehogy megkarcolja. Használjon kesztyűt a védőfólia lehúzásához (7. ábra). Vezesse az elektromos vezetéket a burkolaton belül. Ha légkivezetéses vagy külső motoros páraelszívót vásárolt, készítse elő a légelvezetésre szolgáló nyílást. Állítsa be a felső burkoló elem rögzítő keretének a szélességét (3. ábra). Erősítse a keretet a falhoz az „A” jelű csavarokkal (3. ábra) oly módon, hogy a megfelelő távolságra legyen a plafontól (2. ábra), és pontosan az elszívó közepéhez igazodjon. Csatlakoztassa a „C” jelű karimát a készülék légelvezető nyílásához egy csatlakoztató csődarabbal (4. ábra).
Illessze a felső csövet az alsó csőre. Erősítse az alsó csövet a készülékhez a „B” jelű csavarokkal (4. ábra), és húzza fel a felső csövet egészen a rögzítő keretig, és rögzítse a „B” jelű csavarokkal (3. ábra).
Ha át akarja alakítani az elszívót kéménybe köthető típusból szűrős típussá, szerezzen be a márkakereskedőtől
•SZŰRŐS VÁLTOZAT
Ugyanúgy szerelje fel a készüléket és a csőburkolatot, mint az előzőekben leírt légelvezető kürtőbe köthető változatnál. A szűrő beszereléséhez olvassa el a beszerelési egységhez mellékelt útmutatást. Ha a készülék nem rendelkezik beszerelési egységgel a szénszűrős működtetéshez, rendelje meg a márkakereskedőtől. A szénszűrőket az elszívó belsejében az elszívó egységnél kell beszerelni (6. ábra).
HASZNÁLAT ÉS KARBANTARTÁS
•Azt ajánljuk, hogy az elszívót már a főzés elkezdése előtt kapcsolja be.
A főzés befejezése után ajánlott még legalább 15 percig működtetni az elszívót, a szagok és a pára tökéletes eltávolításához.
Az elszívó csak rendszeres karbantartás mellett működik megfelelően, különös tekintettel az
•A zsírszűrők fogják fel a levegőbe kerülő zsírrészecskéket, ezért a használat gyakoriságától függően egy idő után eltömődhetnek.
A tűzveszély elkerülésére legalább 2 havonta tisztítsa meg a zsírszűrőket az alábbi módon:
- Vegye ki a szűrőket az elszívóból, és áztassa jól ki, majd mossa ki semleges mosószeres vízben.
- Öblítse ki alaposan meleg vízzel, és hagyja megszáradni.
- A szűrőket mosogatógéppel is ki lehet mosni.
A szűrők alumínium kerete több mosás után elszíneződhet. Ez a normális használat következménye, és nem ok a keret cseréjére.
•Az
A ventillátort, és az elszívó egyéb részeit és felületeit denaturált szesszel megnedvesített ronggyal vagy nem karcoló tisztítószerrel tisztítsa.
A beépített világítás a főzés segítésére szolgál, és nem az egész helyiség általános megvilágítására. A hosszabb folyamatos használat jelentősen csökkenti az égők élettartamát.
•A halogén égők cseréje (8. ábra)
A „B” jelű halogén égők cseréjéhez távolítsa el a „C” jelű takaróüveget, és cserélje ki az égőket, az eredetivel megegyező típusúakra.
Figyelem: Ne fogja meg az égőket csupasz kézzel!
•A 9. ábra jelzéseinek magyarázata: A = Világítás
B = Kikapcsolva C =
G = MŰKÖDÉS kijelzés
A GYÁRTÓ NEM VÁLLAL FELELŐSSÉGET OLYAN KÁRÉRT, AMIT A FENTI FIGYELMEZTETÉSEK BE NEM TARTÁSA OKOZ.
- 34 -