Če temperatura presega 55°C je lahko ovirana zanesljivost telefonskega zaslona, toda to je le začasna in ni resna težava.
Številke za klice v sili morda ne bodo dosegljive v vseh mobilnih omrežjih. Za klice v sili se nikoli ne zanašajte samo na svoj telefon.
Telefona ne odpirajte, razstavljajte ali poskušajte popraviti sami. Telefona ne spuščajte, mečite in ga ne poskušajte prepogniti.
Ne uporabljajte telefona, če je stekleni zaslon poškodovan, počen ali polomljen, da se izognete poškodbam.
Telefona ne barvajte.
Uporabljajte samo baterije, polnilce in pripomočke, ki jih priporoča podjetje TCT Mobile Limited in njegove podružnice, ki so združljivi z modelom vašega telefona. Podjetje TCT Mobile Limited in njegove podružnice ne prevzemajo odgovornosti za škodo, nastalo zaradi uporabe drugih polnilcev ali baterij.
Za vse pomembne informacije, ki so shranjene v telefonu, si izdelajte varnostne ali natisnjene kopije.
Nekateri ljudje lahko doživijo epileptični napad ali izgubijo zavest, če so izpostavljeni utripajočim lučem ali med igranjem video iger.Takšni napadi ali izgube zavesti se lahko pojavijo tudi, če jih oseba nikoli prej ni imela. Če ste napad že doživeli ali so ga doživeli drugi v vaši družini, se posvetujte z zdravnikom, preden boste igrali video igre na svojem telefonu ali vključili funkcijo utripajočih luči.
Starši naj nadzirajo svoje otroke pri igranju video iger in pri uporabi ostalih funkcij, ki vključujejo utripajoče luči. Z uporabo bi morali prenehati, če se pojavijo naslednji simptomi: krči, utripanje očesa ali mišice, izguba zavesti, nekontrolirani gibi ali izguba orientacije. Če želite preprečiti pojav teh znakov, upoštevajte naslednje varnostne ukrepe:
Med igranjem iger na telefonu lahko začutite neudobje v zapestjih, rokah, ramah, vratu ali drugih delih telesa. Sledite tem navodilom, da se izognete negativnim posledicam, kot so tendinitis, sindrom karpalnega tunela ali druga
ZAŠČITITE VAŠ SLUH
Da se izognete poškodbam sluha, ne poslušajte glasne glasbe dlje časa. Pazljivo približujte napravo vašemu ušesu, ko je vklopljen zvočnik.
•ZASEBNOST:
Upoštevajte veljavne zakone in predpise v svoji državi, ki zadevajo slikanje in snemanje zvokov s telefonom. Skladno s temi zakoni in predpisi je morda prepovedano slikati in/ali snemati glasove drugih oseb ali njihovih osebnih stvari ter posnetke razmnoževati ali kopirati, saj se to smatra kot vdor v zasebnost. Če je to potrebno, mora uporabnik za snemanje zasebnih ali zaupnih pogovorov ali fotografiranje druge osebe vnaprej pridobiti ustrezno dovoljenje; proizvajalec ali prodajalec mobilnega telefona (vključno z operaterjem) ne odgovarjata za morebitno škodo, ki bi lahko nastala zaradi nepravilne uporabe mobilnega telefona.
•BATERIJA:
Bodite pozorni na to, da ima vaš telefon nedeljivo ohišje, zato zadnjega pokrova in baterije
ni mogoče zamenjati. Upoštevajte naslednja navodila:
-Ne poskušajte odpirati zadnjega pokrova,
-Ne poskušajte izvleči, zamenjati ali odpreti baterije,
-Ne prebadajte zadnjega pokrova telefona,
-Baterije ne mečite v ogenj in je ne odvrzite med gospodinjske odpadke, prav tako je ne hranite
pri temperaturah nad 60°C.
Telefon in baterijo odvrzite v skladu z lokalno okoljsko zakonodajo.
Ta simbol na telefonu, bateriji in pripomočkih pomeni, da je treba te izdelke ob koncu njihove življenjske dobe odvreči na
ustreznih zbirnih mestih:
- v občinskih centrih za odlaganje odpadkov, kjer so posebne posode, namenjene takšnim odpadkom;
- v zbiralnih posodah na prodajnih mestih.
Izdelki bodo reciklirani, s čimer se prepreči odlaganje nevarnih substanc v okolje in omogoči ponovna uporaba komponent.
28 | 29 |