Ärge kasutage seadet südamestimulaatori lähedal

Ärge kasutage võimalusel seadet südamestimulaatorile lähemal kui 15 cm, kuna seade võib südamestimulaatori tööd häirida.

Kui peate seadet kindlasti kasutama, hoidke seda südamestimulaatorist vähemalt 15 cm kaugusel.

Et südamestimulaatori häirimise võimalus oleks võimalikult väike, kasutage seadet keha teisel poolel, kui asub südamestimulaator.

Ärge kasutage seadet haiglas või meditsiiniseadmete läheduses, mida raadiosageduslikud signaalid häirida võivad

Kui kasutate mõnd meditsiiniseadet isiklikult, saate teavet selle kohta, kas raadiosageduslikud signaalid seda häirida võivad, oma seadme tootjalt.

Kui kasutate kuuldeaparaati, võtke raadiohäirete kohta teabe saamiseks ühendust aparaadi tootjaga

Mõnesid kuuldeaparaate võivad seadme raadiosageduslikud signaalid häirida. Kuuldeaparaadi ohutus kasutuses veendumiseks võtke ühendust selle tootjaga.

Lülitage seade plahvatusohtlikus keskkonnas välja

Järgige plahvatusohtlikes keskkondades alati eeskirju, juhiseid ja märke.

Ärge kasutage seadet tanklas, küttematerjalide ja kemikaalide lähedal ega õhkimisalal.

Ärge säilitage ega kandke tuleohtlikke vedelikke, gaase ega lõhkeaineid koos seadme, selle osade või tarvikutega.

Lennukis lülitage seade välja

Seadme kasutamine lennukis on seadusvastane. Teie seade võib lennuki elektrooniliste navigatsiooniseadmete tööd häirida.

Seadme raadiosageduslikud signaalid võivad häirida mootorsõiduki elektroonikaseadmete tööd

Seadme raadiosageduslikud signaalid võivad häirida teie auto elektroonikaseadmete tööd. Täpsemat teavet saate tootjalt.

Järgige kõiki sõiduki juhtimise ajal mobiilseadmete kasutamist käsitlevaid hoiatusi ja eeskirju

Autoga sõitmisel on esmatähtis sõiduki juhtimine. Ärge kunagi kasutage mobiilseadet juhtimise ajal. See on seadusega keelatud. Enda ja teiste ohutuse tagamiseks käituge alati mõistlikult ja pidage meeles järgmisi näpunäiteid.

Kasutage vabakäeseadet.

Tutvuge oma seadme ja selle mugavusfunktsioonidega, nagu kiirvalimine ja kordusvalimine. Need funktsioonid aitavad lühendada aega, mis kulub mobiilseadmega numbri valimiseks ja kõne vastuvõtmiseks.

Paigutage seade käeulatusse. Veenduge, et pääsete oma traadita seadme juurde ka nii, et ei pea silmi teelt tõstma. Kui teile helistatakse ebasobival hetkel, laske kõnepostiteenusel kõnele vastata.

Öelge inimesele, kellega räägite, et te juhite parajasti autot. Tihedas liikluses või raskete ilmastikuoludega lükake kõnelemine edasi. Vihm, lörts, lumi, jää ja tihe liiklus võivad olla ohtlikud.

Ärge tehke seadmesse märkmeid ega otsige telefoninumbreid. Ülesandeloendi koostamine või aadressiraamatu lehitsemine viib tähelepanu ohutult juhtimiselt eemale.

Valige numbreid mõistlikult ja hinnake liikluse olukorda. Helistage vaid siis, kui te parajasti ei liigu, või enne liiklusesse minekut. Proovige kõned ajastada hetkele, kus auto ei liigu. Kui te peate kellelegi helistama, valige vaid mõned numbrid, kontrollige teed ja peegleid ning jätkake valimist.

Ärge pidage stressitekitavaid ega emotsionaalseid vestlusi, mis võivad tähelepanu kõrvale juhtida. Öelge oma vestluskaaslasele, et te juhite autot, ja lükake kõned, mis võivad tähelepanu juhtimiselt kõrvale juhtida, edasi.

Kasutage seadet abi kutsumiseks. Helistage tulekahju, liiklusõnnetuse või meditsiinilise hädaolukorra puhul kohalikul hädaabinumbril.

Aidake oma seadme abil teisi hädasolijaid. Kui näete pealt liiklusõnnetust, kuritegu või tõsist eluohtlikku olukorda, helistage kohalikul hädaabinumbril.

Helistage vajadusel autoabi või mõnel muul mittehädaabi numbril. Kui näete katki läinud autot, mis ei põhjusta tõsist ohtu, katkist liiklusmärki, väikest liiklusõnnetust, kus keegi ei ole viga saanud või potentsiaalselt varastatud autot, helistage autoabi või muul asjakohasel mittehädaabi numbril.

84Ohutusabinõud