Opsæt plan

Denne funktion giver dig mulighed for at opsætte en indspilningsplan for DVR’en for hvert kamera per time.

1

2

1. Schedule Timeline:

Du kan indstille forskellige indspilningstilstandstider for hvert kamera. Tildel ved at trække musen, når du har valgt indspilningstilstand.

2. Recording Mode:

Den viser forskellige indspilningstyper. Vælg en indspilningstype og træk den hen til planlinien.

Kontiner: Indspiller kontinuerligt.

Bevæg.: Indspiller kun, når der detekteres bevægelse på skærmen.

Alarm In: Indspiller kun, når Alarm In er aktiveret.

BEG.

Bevæg.-detektion

Denne bevægelsesdetektion bruges med indspilning, alarm, nødstilfælde, når der detekteres en bevægelse.

3

09 APPENDIKS

2

4

6

5

1

1. Kamera :

Vælg kanal til kameraopsætning.

2. Bevæg.-detektionsomr.:

Angiver udstrækningen af bevægelsesdetektionsområ det til visningen af bevægelse i kameraets billede. Det bliver markeret med grøn farve.

Angivning af bevægelsesdetektionsudstrækning: Klik på den venstre museknap for at angive området af bevægelsesdetektion

Annullering af bevægelsesdetektionsudstrækning: Klik på den højre museknap for at angive området af bevægelsesdetektion.

3. Sensitivity:

Det kan opsætte detektionsniveauet for bevægelsesde tektionsområdet.

4. Brug bip:

Den udsender et bip, når der findes bevægelse i bevægelsesdetektionsområdet.

5. Forb. kamera:

Vælg kameraet, som forbindes til bevægelsesdetek tionskamera. Hvis bevægelsesdetektionskameraet detekterer en bevægelse, vil det indspille med det valgte kamera.

6. Forb. Alarm Out:

Vælg alarm out, som skal forbindes med et kamera, der har bevægelsesdetektion opsat.

appendiks _53

Page 57
Image 57
Samsung SHR-5042P manual Beg