5I appen skal du vælge "Jeg har ikke en Hub" og derefter trykke på Næste. På næste skærm skal du vælge Link Mate og derefter trykke på Næste. På næste skærm skal du vælge WPS og derefter trykke på Næste.

1

1

1

2 2 2

6Tryk på knappen WPS på din trådløse router, og tryk derefter på knappen WPS/Wi-Fi SETUP bag på Link Mate. Når Link Mate er tilsluttet, afgiver Link Mate en lyd, og LED- parringsindikatoren på forsiden holder op med at blinke.

Tryk på Næste på din smart-enhed, når LED-parringsindikatoren holder op med at blinke.

BEMÆRK

99Link Mate går i stand-by i 2 minutter, når du trykker på knappen WPS/Wi-Fi SETUP. Mens Link Mate er i stand-by, skal du trykke på knappen WPS på din router.

99Se routerens vejledning vedr. varigheden af WPS-stand-by samt din routers specifikationer.

99Når parringen er fuldført, vises skærmen til navngivning af Link Mate. Rediger navnet eller indtast et navn efter eget valg.

4444

19

Page 19
Image 19
Samsung WAM270/XE manual Bemærk