H1. TÖÖTAMINE

Gaasihoova abil reguleerib karburaator mootori pöörete režiimi. Őhu/bensiini segunemine toimub karburaatoris See segunemine on reguleeritav. Et mootorsaest suuremat vőimsust kätte saada peab karburaator olema őigesti välja reguleeritud.

Kruvi T reguleerib gaasihoovai minimaalsesse positsiooni. Päripäeva keeramisel mootori pöörete arv suureneb, samas kui vastupäeva keeramisel mootori pöörete arv langeb.

REGULEERIMINE

TÄHELEPANU! Karburaatori reguleerimise ajal olge ülimalt tähelepanelikud, kuna kett vőib lii- kumisel tekitada tősiseid vigastusi.

Karburaatori reguleerimine tähendab mootori sobitamist kohalike kliimaoludega, saadaoleva bensiiniga ja kahetaktili- ses mootoris kasutatava őlitüübiga.

Karburaator on seadistatud vabriku katsetuste käigus. Normaalselt puudub vajadus täiendavaks reguleerimiseks. Kui tingimused, mis mőjutavad karburaatori töötamist peaksid nőudma uut reguleerimist, siis tuleb seejuures piinlikult täp- selt järgida alltoodud juhiseid.

Enne mistahes reguleerimist kontrollige et őhufilter oleks puhas ja silindrikaas omal kohal.

LŐPLIK REGULEERIMINE TÜHIKÄIGUREŽIIMI T Reguleerimine miinimumrežiimi tehakse kruvi T abil. Vajadusel keerake töötava mootoriga kruvi T kellaosuti liiku- missuunas kuni kett hakkab liikuma. Seejärel keerake kel- laosuti vastassuunas, kuni kett jääb seisma. Tühikäigurežiim on őigesti välja reguleeritud kui mootor pöörleb ühtlaselt igas positsioonis ja paraja ajavahega keti pöörlema hakkamiseni. Kahtluste vői ebakindluse korral pöörduge volitatud hooldu- skeskusesse.

I. Ohutusmehhanismide käsitsemine

TÄHELEPANU! Järgige hoolikalt käesolevas tegevusjuhendis toodud hooldusju- hiseid. Mootorsaag peab hoolduse teostamisel olema välja lülitatud. Lülitage mootor käima ainult siis, kui tegevusjuhend seda nőuab ja täitke üldiseid ohu- tusnőudeid.

TÄHELEPANU! Enne mootorsae kasutamist viige läbi ohutusseadmete hooldus. Kui mootorsaag ei vasta kasvői ühelegi alltoodud kontrollnőudest, ärge sellega mingil juhul töötage.

I1. Tagasilöögikaitsega ketipidur

TÄHELEPANU! Ärge mingil juhul ketipidurit maha vőtke vői tehke selle hooldust. Halva funktsioneerimise korral vői kui on vajalik mőne osa asendamine pöörduge eranditult ainult selleks volitatud hoolduskeskusesse.

1.Puhastage regulaarselt pidurit ja trumlit, kőrvaldades sae- puru, vaigu ja mustuse (ilma ketti maha vőtmata) ja kon- trollige visuaalselt rihma kulumisastet (Kui keti pidurdu- srihma paksus on kőige kulunumas punktis őhem vői vőrdne 0,60 mm, pöörduge selle asendamiseks volitatud hoolduskeskusesse.

2.Kontrollige et kaitse oleks terve, ilma nähtavate materjali vigastusteta.

3.Liigutage kaitset ette- ja tahapoole, veendumaks, et see lii- gub vabalt ja on tugevasti karteri küljes kinni.

4.Asetage mootorsaag stabiilsele alusele. Kontrollige, kas kett pöörleb vabalt.

5.Vőtke mőlema käega käepidemetest kinni.

6.Lisage kiirust ja laske ketipiduril kinni langeda, vajutades vasaku käe pulsikohaga tagasilöögikaitsele, laskmata see- juures käepidemetest lahti. Kett peab hetkeliselt blokeeru- ma. (Mitte kasutada gaasihooba, et hoida ära keti katkemist).

I2. Akseleraatori blokeerimine (gaasihoova lukustamine)

1.Kontrollida et gaasihoob oleks blokeeritud minimaalselt kui lukusti on väljalülitatud asendis.

EESTI - 9

2.Vajutage gaasihoova lukustile ja veenduge, et see pöör- dub algasendisse tagasi kohe peale vabastamist.

3.Kontrollige et gaasihoob ja selle lukusti liiguvad tőrgeteta ja tagasitőmbevedrud töötavad nőuetekohaselt.

4.Lülitage mootor käima ja kiirendage maksimaalselt. Laske gaasihoob lahti ja kontrollige, et peatumise korral kett ei liigu. Kui kett annab liikuma, kontrollige minimaalseks reguleerimist (Vt “Karburaatori reguleerimine”).

I3. Ketipüüdja tihvt

Kontrollige et ketipüüdja tihvt on terve ja korralikult mootorsae korpuse küljes kinni.

I4. Parema käe kaitse

Kontrollige et parema käe tagumine kaitse on terve ja ilmse- te vigastusteta.

I5 .Vibratsiooni summuti

Kontrollige regulaarselt amortisaatorite korrasolekut, et nad poleks deformeerunud vői vigastatud.

Kontrollige et nad oleks ankurdatud mootoribloki ja käepide- mete bloki vahele.

I6. Stopplüliti

Käivitage mootor ja kontrollige, kas mootor seiskub kui stop- plüliti on seiskamisasendis.

Page 12
Image 12
Husqvarna 60 manual Ohutusmehhanismide käsitsemine, H1. Töötamine, Reguleerimine, I1. Tagasilöögikaitsega ketipidur