Uzņemšanas koncepcijas

ISO jutība

Attēla ekspozīcija tiek noteikta pēc kameras jutības. Šī jutība tiek balstīta uz starptautiskajiem filmiņu standartiem, kas pazīstami kā ISO standarti. Digitālajās kameras jutības kategorija apzīmē digitālā mehānisma jutību, kas uzņem attēlu.

ISO jutība dubultojas, kad dubultojas skaitlis. Piemēram, ISO 200 iestatījums var uzņemt attēlus divkāršā ISO 100 iestatījumu ātrumā. Tomēr augstāki ISO iestatījumi var izraisīt “troksni” — nelielus traipus, plankumus un citus fotoattēla fenomenus, kas uzņēmumam piešķir “trokšņainu” vai netīru izskatu. Parasti, lai novērstu troksni fotoattēlos, pieņemts izmantot zemu ISO iestatījumu, ja vien netiek uzņemts tumšā vidē vai naktī.

Izmaiņas kvalitātē un spilgtumā atbilstoši ISO jutībai

Tā kā zema ISO jutība nozīmē, ka kamera būs mazāk jutīga pret gaismu, lai panāktu optimālu ekspozīciju, nepieciešams vairāk gaismas. Izmantojot zemu ISO jutību, atpletiet diafragmas atvērumu vairāk vai samaziniet aizvara ātrumu, lai kamerā ielaistu vairāk gaismas. Piemēram, saulainā dienā, kad ir daudz gaismas, zemam ISO jūtīgumam nav nepieciešams zems aizvara ātrums. Tomēr, tumšā vietā vai naktī, zems ISO jūtīgums radīs miglainu fotoattēlu. Tādējādi, ir vēlams nedaudz palielināt ISO jūtīgumu.

Fotoattēls, kas uzņemts ar trijkāji un augstu

Miglains fotoattēls ar zemu ISO jutību

ISO jūtīgumu

 

18