Priedas

Terminologija

OSD (ekrano rodinys)

Ekrano rodinys (OSD) padeda konfigūruoti ekrano parametrus siekiant optimizuoti reikiamą vaizdo kokybę. Naudodamiesi ekrano meniu, galite keisti ekrano šviesumą, atspalvį, dydį ir daugelį kitų parametrų.

HUB

HUB (koncentratorius) – tai įtaisas, į vieną tašką jungiantis keletą prie tinklo prijungtų įrenginių. Naudojamas norint į vieną tinklą sujungti keletą kompiuterių, vaizdo ar biuro įrenginių ir (arba) LAN.

„Coarse“

„Coarse“ rodo radijo bangų vibracijų dažnį per sekundę. Didesniu dažniu perduodamas didesnis duomenų kiekis. Dažnis yra lengviau atspindimas. Žemesnis dažnis lengviau apeina kliūtis ir gali toliau sklisti, bet juo perduodamas mažesnis duomenų kiekis. Naudodamiesi „Coarse“ meniu, galite rankiniu būdu sureguliuoti dažnį, kad vaizdo kokybė būtų optimali. Sureguliuokite „Coarse“ remdamiesi standartinio signalo režimo lentele (83 puslapis) pagal savo gaminio charakteristikas ir mėgaukitės geresne vaizdo kokybe.

Gama

Gama meniu sureguliuojami pilki pustoniai, kurie ekrane atkuria vidutinius atspalvius. Jei reguliuojamas šviesumas, pašviesinamas visas ekranas, tačiau jei reguliuojama gama, pašviesinamas tik vidutinis šviesumas.

Pilki pustoniai

Spalvos intensyvumo pustoniai nurodo spalvų kaitą nuo tamsesnių iki šviesesnių ekrano vietų. Ekrano šviesumo pakeitimai parodomi juodos ir baltos spalvos kaita, o pustoniai pateikiami tarpine spalva tarp juodos ir baltos. Reguliuojant gama pustonių skalę, keičiamas vidutinis ekrano šviesumas.

Nuskaitymo dažnis

Nuskaitymo, arba atnaujinimo, dažnis nurodo ekrano atnaujinimų dažnį. Rodant vaizdą į ekraną perduodami duomenys nuolatos atnaujinami, nors plika akimi tai nėra matoma. Ekrano atnaujinimų skaičius vadinamas nuskaitymo dažniu ir yra matuojamas hercais (Hz). 60 Hz nuskaitymo dažnis reiškia, kad duomenys siunčiami į ekraną 60 kartų per sekundę. Ekrano nuskaitymo dažnis priklauso nuo kompiuterio vaizdo plokštės našumo ir monitoriaus charakteristikų.

Horizontaliosios skleistinės dažnis

Ant monitoriaus ekrano rodomi ženklai ar vaizdai sudaryti iš daugybės taškų (pikselių). Pikseliai perduodami horizontaliomis eilutėmis, kurios vėliau išdėstomos vertikaliai, kad būtų sukurtas vaizdas.

Priedas 87