4.Spustelėkite „Prisijungti“ Atsidaro dialogo langas „Registruotis Windows“.

5.Dialogo lange „Registruotis Windows“ įveskite vartotojo vardą, slaptažodį ir domeną (jei reikia) ir spustelėkite „Gerai“. Atsidarys nuotolinio darbalaukio langas, kuriame matysite pagrindinio kompiuterio darbalaukio nustatymus, failus ir programas.

Daugiau informacijos apie nuotolinį darbalaukį žr. „Microsoft“ interneto svetainėje.

„RealVNC“ serveris

„RealVNC“ (virtualaus tinklo skaičiavimas) yra programa, kuri leidžia jungtis prie kito kompiuterio tinkle ir valdyti jį nuotoliniu būdu. Lyginant su „Windows“ terminalo paslauga, kuri veikia panašiai, „RealVNC“ leidžia prie serverio vienu metu jungtis tik vienam administratoriui. Todėl, jei kas nors prisijungia prie serverio kaip administratorius, ankstesniojo administratoriaus ryšys nutraukiamas.

Naudojant „RealVNC“ serveris ir peržiūros priemonė bendrauja VNC protokolu. Turite įdiegti „RealVNC“ serverį kompiuteryje, kurį norite valdyti nuotoliniu būdu, ir VNC peržiūros priemonę kompiuteryje, nuotoliniu būdu valdantį kompiuterį, kuriame įdiegtas „RealVNC“ serveris. Serverio programa „RealVNC“ yra įdiegta „XPe client“.

Naudodami šią programą jūs nebeprivalote važiuoti pas klientą, norėdami išspręsti jo problemas. Vietoje to, jūs galite jungtis prie kliento per serverį ir išspręsti problemas nuotoliniu būdu. Šiuo tikslu naudojama „RealVNC“.

Tik administratoriai gali konfigūruoti „RealVNC“ serverio ypatybes. Jei norite atidaryti „RealVNC“ konfigūravimo dialogo langą, dusyk spustelėkite „RealVNC“ piktogramą sistemos užduočių dėkle. Iš šio dialogo lango galite paleisti VNC serverį ir konfigūruoti slaptažodį bei įvairias ypatybes. Numatytasis slaptažodis yra „Administrator“. Atkreipkite dėmesį, kad jis skiria didžiąsias ir mažąsias raides.

„Internet Explorer“

„XPe“ kliente yra programa „Internet Explorer“. Ši programa pasiekiama visiems vartotojams. Daugiau informacijos apie „Internet Explorer“ rasite „Microsoft“ interneto svetainėje.

Išplėstinis rašymo filtras

Išplėstinis rašymo filtras (EWF) saugo atminties kortelę nuo įrašymo ir tuo pačiu padidina atminties įrenginio patvarumą. EWF suteikia klientui skaitymo ir įrašymo prieigą per talpyklą, užuot suteikus tiesioginę prieigą prie atminties kortelės.

Jei EWF suaktyvinta, duomenys saugomi atmintinėje. Duomenys, išsaugoti talpykloje, galioja tik kliento darbo metu. Išsaugoti duomenys prarandami paleidžiant klientą iš naujo ar jį išjungiant. Todėl, jei norite išsaugot į registrus, dažniausiai naudojamų elementų ir slapukų aplankuose įrašytus duomenis, reikia talpykloje išsaugotą turinį perkelti į atminties kortelę. Klaidos pranešimas parodomas, jei neįmanoma įrašyti į talpyklą dėl atminties trūkumo. Jei rodomas šis pranešimas, turite išjungti EWF ir įrašyti EWF talpyklą. Vartotojas gali dusyk spustelėti EWF piktogramą dėkle ekrano apačioje, dešinėje ir atidaryti EWF

Programinės įrangos diegimas

4-1