Použití této uživatelské příručky
Právě jste si zakoupili mikrovlnnou troubu značky SAMSUNG. Vaše uživatelská příručka obsahuje mnoho cenných informací o vaření právě pomocí vaší mikrovlnné trouby:
•Bezpečnostní opatření
•Vhodné kuchyňské nádobí a potřeby
•Užitečné tipy
Na začátku uživatelské příručky naleznete obrázek trouby a hlavně ovládacího panelu, abyste tak mohli snáze najít ovladače.
Detailní postupy využívají tři různé symboly.
Důležité | Poznámka | Otočit |
BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ ZABRAŇUJÍCÍ NADMĚRNÉMU
VYSTAVENÍ MIKROVLNNÉ ENERGII
Pokud nebudou dodržovány následující bezpečnostní pokyny, může dojít ke škodlivému vystavení mikrovlnné energii.
(a)Trouba nesmí být v žádném případě spouštěna s otevřenými dvířky. Nesmíte manipulovat s bezpečnostními zámky (západky dvířek) a do otvorů bezpečnostních zámků nesmějí být vkládány žádné předměty.
(b)Mezi dvířka trouby a vloženou potravinu nevkládejte žádné předměty. Zabraňte hromadění zbytků potravin a čisticích prostředků na povrchu těsnění. Zajistěte, aby byla dvířka a plochy těsnění na dvířkách stále čistá. Nejprve je otřete vlhkým hadříkem a poté měkkým suchým hadříkem.
(c)Troubu nezapínejte, pokud je poškozená. Nechte ji opravit kvalifikovaným a výrobcem vyškoleným technikem, zaměřeným na opravy mikrovlnných trub. Je velmi důležité, aby se dvířka trouby správně zavírala a nebyly poškozeny následující součásti trouby:
(1)dvířka (nesmějí být ohnutá),
(2)závěsy dvířek (nesmějí být nalomené ani uvolněné),
(3)těsnění dvířek a povrch těsnění.
(d)Troubu nesmí seřizovat ani opravovat nikdo jiný než příslušně kvalifikovaný a výrobcem vyškolený technik zaměřený na opravy mikrovlnných trub.
Bezpečnostní opatření
DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ POKYNY.
TYTO POKYNY SI POZORNĚ PŘEČTĚTE A USCHOVEJTE K POZDĚJŠÍMU NAHLÉDNUTÍ.
Než budete v mikrovlnné troubě připravovat pokrmy, zkontrolujte, zda jsou dodržena následující bezpečnostní opatření.
•Používejte pouze kuchyňské náčiní vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. NEPOUŽÍVEJTE žádné kovové nádoby, nádobí se zlatými nebo stříbrnými ozdobami, napichovací jehly, vidličky apod.
Z papírových a plastových sáčků sejměte kovové sponky.
Důvod: Mohou vzniknout elektrické oblouky a jiskry a poškodit troubu.
•Při ohřívání potravin v plastových nebo papírových nádobách vždy troubu průběžně kontrolujte, protože nádoby by mohly vzplanout.
Nepoužívejte mikrovlnnou troubu k sušení novin ani oblečení.
•Menší množství pokrmu vyžaduje kratší dobu vaření nebo ohřívání. Při použití běžné doby se pokrm může přehřát a shořet.
•Pokud se objeví kouř, troubu vypněte nebo odpojte napájecí kabel ze zásuvky a ponechte dvířka trouby zavřená, aby se udusily případné plameny.
•V důsledku mikrovlnného ohřevu nápojů může dojít ke zpožděnému intenzivnímu varu. Proto je třeba s nádobou zacházet opatrně. Vzniku zpožděného intenzivního varu lze předcházet takto:
VŽDY nechte pokrm alespoň 20 sekund po vypnutí trouby odstát, aby se mohly vyrovnat rozdílné teploty jednotlivých částí pokrmu.
Při ohřívání pokrm v případě potřeby míchejte a VŽDY jej zamíchejte po ohřátí.
Jestliže dojde k opaření, postupujte podle těchto pokynů POSKYTNUTÍ PRVNÍ POMOCI:
* Opařené místo ponořte alespoň na 10 minut do studené vody.
*Zakryjte jej čistým suchým obvazem.
*Nenanášejte žádný krém, olej ani tělové mléko.
•NIKDY nenaplňujte nádoby až po okraj a zvolte takové nádoby, které mají širší horní okraj než dno - zabráníte tak přetečení tekutiny. Láhve s úzkým hrdlem mohou při přehřátí také explodovat.
NIKDY neohřívejte dětskou láhev s nasazenou savičkou, protože láhev by mohla při přehřátí explodovat.
•Kvůli možným popáleninám je nutné obsah dětských lahví před podáváním promíchat nebo protřepat a zkontrolovat jeho teplotu.
•V mikrovlnné trouby nesmějí být ohřívána vejce ve skořápce ani natvrdo uvařená vejce ve skořápce, protože by mohla explodovat, a to dokonce i po skončení mikrovlnného ohřevu.
Neohřívejte ani vzduchotěsné ani vakuově uzavřené láhve, sklenice a nádoby, ořechy ve skořápce, rajčata apod.
•Troubu je nutné pravidelně čistit a odstraňovat všechny usazené zbytky potravin.
•Pokud trouba nebude udržována v čistotě, může dojít k narušení povrchu. To by negativně ovlivnilo životnost přístroje a mohlo by vyústit i v nebezpečnou situaci.
•NEZAKRÝVEJTE ventilační otvory textiliemi ani papírem. Mohly by se vznítit, protože z trouby je odváděn horký vzduch.
Trouba se může přehřát; v takovém případě se automaticky vypne. Zůstane pak mimo provoz, dokud dostatečně nevychladne.
CZ
3