Pokyny pro snížení nebezpečí požáru a výbuchu:
UPOZORNĚNÍ • Neperte prádlo vyprané, napuštěné nebo ošetřené benzínem, přípravky pro chemické čištění nebo jinými hořlavými nebo výbušnými látkami. Unikají páry, které se mohou vznítit nebo explodovat. Veškerý materiál vystavený čisticím rozpouštědlům nebo jiným hořlavým tekutinám nebo pevným látkám nejprve opláchněte v ruce a teprve potom vložte do pračky. Dbejte, abyste odstranili veškeré stopy těchto tekutin, pevných látek a par. Nebezpečné látky jsou: aceton, denaturovaný alkohol, benzín, petrolej, některé tekuté čističe pro domácnost a odstraňovače skvrn, terpentýn, vosky a odstraňovače vosků.
•Do pračky nevkládejte benzín, přípravky pro chemické čištění ani jiné hořlavé nebo výbušné látky.
•Za určitých podmínek se v horkovodním systému (například u topného tělesa pro ohřev vody), který nebyl používán po dobu dvou týdnů nebo déle, může uvolňovat plynný vodík. PLYNNÝ VODÍK JE VÝBUŠNÝ. Pokud nepoužíváte horkovodní systém po dobu dvou týdnů nebo déle, spusťte všechny kohoutky s horkou vodou v domácnosti a nechte vodu několik minut vytékat, než začnete používat pračku. Tím se uvolní veškerý nahromaděný plynný vodík. Protože plynný vodík je hořlavý, nesmíte přitom kouřit ani zažehovat otevřený plamen.
Bezprostředně poté vyvětrejte, avšak nedotýkejte se elektrické zásuvky, pokud plyn unikl. Před prováděním oprav na pračce odpojte elektrický kabel.
Před každým praním vyprázdněte kapsy u oblečení. Drobné, nepravidelně tvarované tvrdé předměty, jako například mince, nožíky, špendlíky a sponky, by mohly pračku poškodit. Neperte oděvy s velkými přezkami, knoflíky nebo jinými těžšími kovovými předměty.
Neotvírejte dvířka pračky, pokud je voda stále vidět. Než otevřete dvířka, ověřte, že voda vytekla.
Vy sami neopravujte ani nevyměňujte jakékoli části pračky, pokud nejste dokonale seznámeni s doporučenými pokyny pro uživatelské opravy a nemáte dostatečné dovednosti pro jejich provádění. Práce provedené neoprávněnou osobou mohou způsobit neplatnost záruky.
Připojte pračku k přívodu vody pomocí nové sady hadic. Nepoužívejte znovu starou sadu hadic.
Přívodní hadice se časem opotřebovávají. Kontrolujte pravidelně, zda se na hadicích netvoří boule, smyčky, zářezy, opotřebené plošky a díry. Podle potřeby je vyměňte, minimálně však každých pět let.
Před použitím spotřebiče je třeba sejmout všechny balicí materiály a přepravní šrouby.
V případě, že nebudou sejmuty, může dojít k vážnému poškození. Viz strana 12 „Demontáž přepravních šroubů“.
Před prvním praním prádla je třeba spustit celý cyklus bez náplně. Viz část „První praní“.