przygotowanie pralki do pracy

WYMAGANIA MONTAŻU

Zasilanie elektryczne i uziemienie

Aby uniknąć zbędnego ryzyka wywołania pożaru, porażenia prądem elektrycznym lub doznania obrażeń ciała, wszystkie przewody i uziemienia muszą być podłączone zgodnie z normami ANSI/FNPA Amerykańskiego Krajowego Kodeksu Elektrycznego (w najnowszej wersji nr 70) oraz lokalnymi przepisami i zarządzeniami. Zasilanie elektryczne o odpowiednich parametrach powinien zapewnić właściciel urządzenia.

Nie wolno używać przedłużacza.

OSTRZEŻENIE Można używać wyłącznie przewodu zasilającego dostarczonego z pralką.

Podczas przygotowywania do montażu należy upewnić się, że zasilanie elektryczne spełnia następujące parametry:

220~240 V 50 Hz z 15-amperowym bezpiecznikiem

Obwód z osobną fazą obsługujący wyłącznie pralkę

Pralka musi być uziemiona. W przypadku awarii lub uszkodzenia pralki uziemienie zmniejszy ryzyko porażenia prądem, stanowiąc dla prądu drogę najmniejszego oporu.

Do pralki dołączony jest przewód zasilający wyposażony w trzybolcową wtyczkę z uziemieniem, który można podłączyć do prawidłowo zamontowanego i uziemionego gniazdka elektrycznego.

Nie wolno podłączać przewodu uziemiającego do plastikowych instalacji wodno- kanalizacyjnych, instalacji gazowych i rur z ciepłą wodą.

Nieprawidłowe podłączenie przewodu uziemiającego urządzenia może spowodować porażenie prądem elektrycznym.

W przypadku wątpliwości odnośnie prawidłowego uziemienia pralki powinien je sprawdzić wykwalifikowany elektryk lub pracownik serwisu. Nie wolno modyfikować wtyczki przewodu zasilającego dołączonego do pralki. Jeśli nie pasuje ona do gniazdka, właściwe gniazdko powinien zamontować wykwalifikowany elektryk.

Doprowadzenie wody

Pralka napełnia się prawidłowo, gdy ciśnienie wody mieści się w przedziale 50~800 kPa. Ciśnienie wody nieprzekraczające 50 kPa może spowodować awarię zaworu wody, gdyż nie pozwala to na jego całkowite zamknięcie. W wyniku zbyt niskiego ciśnienia napełnienie pralki może trwać dłużej niż pozwala na to układ sterujący, co powoduje wyłączenie pralki (układ sterujący ma wbudowane ograniczenie czasowe napełniania, zapobiegające przepełnieniu/ zalaniu na wypadek obluzowania się wewnętrznego węża).

Krany muszą znajdować się w obrębie 122 cm (4 stóp) od tylnej ścianki pralki, aby dołączone węże wlotowe mogły jej dosięgnąć.

W większości sklepów z artykułami instalacji wodno-kanalizacyjnych dostępne są węże wlotowe o różnej długości, maksymalnie 305 cm (10 stóp).

Ryzyko wycieków i szkód spowodowanych przez wodę można zmniejszyć, podejmując następujące działania:

Zapewniając łatwy dostęp do kranów.

Zakręcając krany po wyłączeniu pralki.

Okresowo sprawdzając mocowania węża wlotowego pod kątem wycieków.

Przed pierwszym użyciem pralki należy sprawdzić wszystkie połączenia przy zaworze wody OSTRZEŻENIE i kranach pod kątem wycieków.

10_ przygotowanie pralki do pracy

WF8600NH-02583E_PL.indd 10

2009-02-06 ¿ÀÈÄ 6:16:28

Page 118
Image 118
Samsung WF8502NMW/XEH, WF8508NMW8/YLE Przygotowanie pralki do pracy, Wymagania Montażu, Zasilanie elektryczne i uziemienie