Полезен съвет. След като приключите с каймата, смелете малко хляб, за да излязат всички

BG

смлени частици.

 

Приставка за колбаси

(вж. фиг. 2.1 до 2.3)

Важно: тази приставка трябва да се използва само след нарязване на месото, добавяне на подправките и добро разбъркване на сместа.

След като сте оставили червото да кисне в хладка вода, за да възвърне еластичността си, нахлузете го върху фунията, като оставите около 5 cm резерва (които ще оставите, като направите възел с връв). Задействайте уреда, напълнете мелещата глава с парчета и следвайте мерителната лента, по която се пълни.

Забележка: тази операция се извършва най-лесно от двама, единият се занимава с подаване на парчетата, а другия с пълнене на червото.

Придайте на колбасите желаната дължина, като прищипвате и усуквате червото. За да имате качествени колбаси, избягвайте да хващате въздух по време на пълнене и правете колбаси от 10 до 15 cm (отделяйте колбасите, като слагате връзка и правите възел).

Приставка за кебе

(вж. фиг. 3.1 до 3.2)

Практичен съвет:

За приготвяне на фина кайма за кебе или кефта, прекарайте месото 2 или 3 пъти през мелещата глава, докато получите желания резултат.

Нож за зеленчуци

(вж. фиг. 4.1 до 4.6)

Използвайте конуса, предназначен за съответния вид продукти:

вижте илюстрацията на фиг. 6.

Съвети за получаване на добри резултати

Продуктите, които използвате, трябва да бъдат здрави, за да се получат добри резултати и да се избегне натрупване на продукти в контейнера. Не използвайте уреда за чукане или транширане на много твърди храни, като захар или парчета месо.

ПОЧИСТВАНЕ

(вж. фиг. 5.1 до 5.6)

7