Hooldus & täiendav teave
SÕNASELETUSED
AF (Automaatne Teravustamine)
Süsteem, mis teravustab toote automaatselt objektile. Teie toode kasutab automaatseks teravustamiseks kontrastsust.
Objektiiviava
Objektiiviava kontrollib toote andurisse jõudva valguse hulka.
Videokaamera värin (Hägu)
Kui toodet katiku lahtiolekuajal liigutada, võib kogu kujutis muutuda häguseks. Seda juhtub sagedamini aeglasema katiku kiiruse puhul. Toote värisemist saab vältida, tõstes kiirema katiku kiirusega selle tundlikkust. Teiseks võimaluseks on kasutada toote stabiliseerimiseks statiivi või funktsioone DIS või OIS.
Kompositsioon
Fotograafias tähistab kompositsioon objektide paigutamist fotol. Tavaliselt annab kolmandike seaduspärast kinnipidamine tulemuseks hea kompositsiooni.
Komplementaarne
(CMOS — complementary
CMOS on pildiandur, mis loob CCD (charge coupled device — laengsidestusseadis) andurite omale lähedase kvaliteediga pilte. See tarbib vähem voolu, mis tähendab omakorda pikemat aku eluiga.
Fookuskaugus (f)
Objektiivi keskkoha ja selle fookuspunkti vaheline kaugus millimeetrites. Pikemad fookuskaugused annavad tulemuseks kitsamad vaatenurgad ning suurendatud objekti. Lühemad fookuskaugused annavad tulemuseks laiemad vaatenurgad.
F. No (F-number)
*F.No=fookuskaugus/objektiiviava läbimõõt
MPEG-4 AVC/H.264
Optiline suum
Üldine suurendus, mis suurendab objektiivi abil kujutisi samas piltide kvaliteeti halvendamata.
Kvaliteet
Digitaalpiltide juures kasutatava tihendamismäära väljendus. Kõrgema kvaliteediga piltidel on madalam tihendamismäär, mis tavapäraselt annab tulemuseks suurema faili suuruse.
Digitaalne suum
Funktsioon, mis suurendab kunstlikult suumobjektiiviga (optiline suum) võimalikku suurenduse astet. Digitaalsuumi puhul halveneb kujutise kvaliteet suurenduse kasvades.
Efektiivsete pikslite arv
Erinevalt pikslite koguarvust on selle puhul tegemist pildi jäädvustamiseks tegelikult kasutatavate pikslite arvuga.
EV (Särituse väärtus)
Kõik toote katiku kiiruse ja objektiiviava kombinatsioonid, mis annavad tulemuseks sama särituse.
Säritus
Valgushulk, millel lastakse toote andurini jõuda. Säritust kontrollivad kombineeritult katiku kiirus, objektiiviava väärtus ja
Lahutusvõime
Digitaalpildil olevate pikslite arv. Kõrgema lahutusvõimega piltidel on rohkem piksleid ning nad on tavaliselt detailsemad, kui madalama lahutusvõimega pildid.
Katiku kiirus
Katiku kiirus tähistab katiku avamisele ja sulgemisele kuluvat aega. Tegemist on olulise foto heledust määrava teguriga, kuna see kontrollib läbi objektiiviava liikuvat valguse hulka enne, kui see jõuab pildiandurini. Kiire katiku kiirus laseb vähem valgust läbi, foto muutub tumedamaks ning liikuvaid objekte on lihtsam jäädvustada.
Valge tasakaal (värvi tasakaal)
Pildi värvide intensiivsuse reguleerimine (tavaliselt põhivärvid punane, roheline ja |
|
sinine). Eesmärgiks on reguleerida valgetasakaalu ehk värvide tasakaalu selliselt, |
|
et see pildi värve õigesti edasi annaks. | 99 |