WA˚NE!

Dla utrzymania optymalnej si∏y ssania nale˝y zawsze podczas opró˝niania pojemnika na kurz pami´taç o czyszczeniu zarówno filtra HEPA, jak i ma∏ego filtra silnika. Odkurzacz wyposa˝ony jest w zabezpieczenie od przegrzewania, które wy∏àcza go, gdy silnik nie jest prawid∏owo wentylowany. Mo˝e tak si´ staç na skutek zatkania w´˝a lub wymagajàcych oczyszczenia filtrów.

Je˝eli nastàpi nag∏e zablokowanie odkurzacza, nale˝y wyciàgnàç wtyczk´ z gniazdka i sprawdziç wà˝ oraz filtry. Nast´pnie nale˝y odczekaç oko∏o 20 minut, aby urzàdzenie ostyg∏o. Po tym czasie odkurzacz b´dzie gotowy do ponownego u˝ycia.

Filtr silnika:

Silnik posiada filtr typu HEPA, umieszczony w przezroczystym pojemniku.

Gdy poziom nagromadzonego kurzu i brudu osiàgnie oznaczenie MAX, wykonaj nast´pujàce czynnoÊci:

Z∏ap za uchwyt pojemnika i wyjmij go z odkurzacza.

Opró˝nij pojemnik za pomocà przycisku umieszczonego na jego spodzie. Nast´pnie wyjmij filtr silnika z pojemnika na kurz i delikatnie go otrzep (zalecamy, aby zrobiç to po umieszczeniu filtra np. w torebce foliowej).

Póêniej lekko przeczyÊç filtr ma∏à szczoteczkà. Filtr mo˝e byç te˝ myty w ciep∏ej wodzie bez Êrodków myjàcych oraz detergentu.

˚aden z filtrów nie wymaga mycia Êrodkiem myjàcym lub detergentem.

Filtra mo˝na u˝ywaç ponownie dopiero po jego ca∏kowitym osuszeniu.

Po opró˝nieniu pojemnika nale˝y w∏o˝yç go ponownie do odkurzacza. Zatrzaskuje si´ go przez wciÊni´cie uchwytu w dó∏.

Filtr wylotowy:

Dla zachowania si∏y ssania ten mikrofiltr tak˝e powinien byç regularnie czyszczony. NaciÊnij przycisk na pojemniku filtra, znajdujàcym si´ w tylnej cz´Êci odkurzacza. Wyjmij filtr i wyczyÊç go lub wymieƒ na nowy.

Ma∏y filtr silnika:

Ma∏y filtr silnika to okràg∏y, wyjmowany filtr plastikowy, znajdujàcy si´ pod pojemnikiem na kurz. CzyÊç go z kurzu za pomocà szczotki i okresowo myj wodà z delikatnym detergentem.

24

Page 24
Image 24
Melissa VC-340 manual Wa˚Ne, Filtr wylotowy, Ma∏y filtr silnika