LIETUVIŲ
Prietaisą įrenkite taip, kad būtų galima jį atjungti nuo maitinimo šaltinio. Kištukas turi būti lengvai pasiekiamas arba reikia įrengti atskirą jungiklį, vadovaujantis el. instaliacijos reikalavimais. (Tik įmontuojamiesiems modeliams.)
Jei maitinimo kabelis pažeistas, jį turi pakeisti gamintojas, jo techninės priežiūros atstovas arba kitas kvalifikuotas asmuo, kad būtų išvengta pavojaus.
ATSARGIAI
Naudokite tik mikrobangų krosnelėms pritaikytus virtuvės reikmenis. NENAUDOKITE metalinių indų, indų su aukso ar sidabro papuošimais, iešmų, šakučių ir t. t.
Nuo popierinių ar plastikinių maišelių nuimkite sandarinimo vielutes.
Priežastis: galimas el. lankas ar kibirkštys, kurios gali pažeisti mikrobangų krosnelę.
Šildydami maistą popieriniuose ar plastikiniuose induose, stebėkite mikrobangų krosnelę, kad neužsidegtų.
Nenaudokite mikrobangų krosnelės džiovinti popierių ar drabužius.
Nedidelį maisto kiekį šildykite trumpiau, kad jis neperkaistų ir nesudegtų.
Pastebėję dūmus, išjunkite prietaisą arba ištraukite kištuką ir neatidarykite durelių, kad užgestų ugnis.
Mikrobangų krosnelę reikia reguliariai valyti ir šalinti maisto likučius.
Maitinimo kabelio ar kištuko nemerkite į vandenį, kabelį laikykite atokiau nuo karščio šaltinių.
Sveikų kiaušinių ir neluptų kietai virtų kiaušinių negalima šildyti mikrobangų krosnelėje, nes jie gali sprogti net pasibaigus šildymo procesui. Taip pat nešildykite sandarių ar vakuuminių buteliukų, stiklainių, indų, nelukštentų riešutų ir t. t.
Ventiliacijos angų neužkiškite audiniu ar popieriumi. Audinys ar popierius gali užsidegti nuo karšto oro, išpučiamo iš mikrobangų krosnelės. Be to, mikrobangų krosnelė gali perkaisti, automatiškai išsijungti ir įsijungti tik tinkamai atvėsusi.
Imdami indą iš mikrobangų krosnelės visuomet naudokite virtuvines pirštines, kad nenusidegintumėte.
Kol mikrobangų krosnelė neatvėso, nelieskite kaitinimo elementų ar vidinių sienelių.
Šildomus skysčius pamaišykite įpusėjus šildymo procesui arba jam pasibaigus ir leiskite skysčiui pastovėti bent 20 sek. po šildymo, kad jis neužvirtų.
Atidarydami mikrobangų krosnelės dureles, stovėkite ištiestos rankos atstumu, kad jūsų nenudegintų karštas oras ar garai.
Nenaudokite tuščios mikrobangų krosnelės. Mikrobangų krosnelė automatiškai išsijungs 30 min. saugumo sumetimais. Rekomenduojame visuomet į mikrobangų krosnelės vidų įdėti stiklinę vandens, kad sugertų mikrobangas, jei mikrobangų krosnelė įjungiama netyčia.
Nenaudokite stiprių abrazyvinių valiklių ar aštrių metalinių grandiklių valyti mikrobangų krosnelės dureles, nes jie gali subraižyti paviršių ir stiklas suskils.
Mikrobangų krosnelę įrenkite atsižvelgdami į šiame vadove nurodytus reikalavimus dėl tarpų ir priėjimo. (Žr. skyrių apie mikrobangų krosnelės įrengimą.)
Atsargiai junkite kitus el. prietaisus į el. lizdus, esančius netoli mikrobangų krosnelės.
TINKAMAS ŠIO GAMINIO ŠALINIMAS (ELEKTROS IR ELEKTRONINIŲ PRIETAISŲ ATLIEKOS)
(Taikomas Europos Sąjungoje ir kitose Europos šalyse, turinčiose atskiras surinkimo sistemas)
Ant gaminio, priedų arba dokumentuose esantys ženklai rodo, kad, pasibaigus eksploatavimo laikotarpiui, gaminio ir jo el. priedų (pvz., įkroviklis, ausinės, USB kabelis) negalima išmesti su buitinėmis atliekomis Kad nepadarytumėte žalos gamtai ar žmonių sveikatai, atskirkite šiuos daiktus nuo kitų atliekų ir atsakingai perdirbkite, kad skatintumėte tvarų medžiagų išteklių naudojimą.
Buitiniai naudotojai turėtų susisiekti su pardavėju arba vietos valdžios institucija, kad sužinotų daugiau informacijos, kaip galima atiduoti šiuos daiktus saugiai perdirbti. Įmonės turėtų susisiekti su savo tiekėju ir peržiūrėti pirkimo sutarties terminus ir sąlygas. Šio gaminio ir jo el. priedų negalima išmesti su kitomis komercinėmis atliekomis.
8