Lisäominaisuudet
AllShare Play
™→ AllShare Play
Katso tai toista laitteen välityksellä valokuvia, musiikkia ja elokuvia USB-muistilaitteesta, tietokoneesta tai DLNA-laitteesta (esim. matkapuhelimesta).
✎✎Jos haluat katsoa USB-laitteelle tallennettua sisältöä, kytke kyseinen laite tämän laitteen USB-porttiin.
✎✎Jos haluat käyttää USB-kiintolevyä, suosittelemme käyttämään sellaista USB-kiintolevyä, jossa on verkkolaite.
✎✎Jos haluat toistaa sisältöä tietokoneesta tai DLNA-yhteensopivasta matkapuhelimesta, tietokone ja tämä laite on yhdistettävä verkkoon ja tietokoneeseen on ladattava ja asennettava AllShare-verkko-ohjelmisto. Sinulla on myös oltava langaton verkko, jos haluat toistaa sisältöä DLNA-yhteensopivasta laitteesta.
USB-laitteen kytkeminen
1.Käynnistä laite.
2.Kytke valokuvia, musiikkia ja/tai elokuvia sisältävä USB-laite tämän laitteen USB-porttiin.
3.Kun USB-laite on kytketty tähän laitteeseen, Yhdistetty laite -ikkuna avautuu. Valitse toistettavaksi luokaksi Videot, Valokuvat tai Musiikki.
✎✎Laite saattaa näyttää USB-laitteen tiedostot automaattisesti, jos se on ainoa kytketty laite.
USB-laitteen irrottaminen
Tapa 1: SOURCEs-painikkeella.
1.Paina SOURCEs-painiketta.
2.Valitse haluamasi USB-laite ja paina TOOLST-painiketta. Työkalut-valikko avautuu.
3.Valitse Poista USB-laite turvallisesti ja odota, kunnes kytketyn USB-laitteen yhteys katkaistaan. Voit irrottaa USB- laitteen tästä laitteesta.
Tapa 2: AllShare Play -aloitusikkunasta.
1.Siirry AllShare Play -aloitusikkunaan. (™ → AllShare Play)
2.Valitse mikä tahansa muu luokka paitsi Lista ja paina sen jälkeen E-painiketta.
3.Valitse haluamasi USB-laite ja paina TOOLST-painiketta. Työkalut-valikko avautuu.
4.Valitse Poista USB-laite turvallisesti ja odota, kunnes kytketyn USB-laitteen yhteys katkaistaan. Voit irrottaa USB- laitteen tästä laitteesta.
✎✎Suosittelemme käyttämään Poista USB-laite turvallisesti -toimintoa USB-laitteen irrottamiseen.