Philips SL-0312/02-13 owner manual Digitaalisten audioasetusten valikko, Kaikutoiminto, LPCM-lähtö

Page 23

Asetusvalikko

Kaikutoiminto

KAIKUTOIMINTO jäljittelee erilaisia kaikuja ja muokkaa taajuusvastetta, niin että kuulija tuntee olevansa itse konserttipaikalla.

1Siirrä koroste näppäimillä 34 kohtaan

KAIKUTOIMINTO.

2Siirry alivalikkoon painamalla näppäintä 2.

3Siirrä koroste näppäimillä 34 haluamasi kielen kohdalle.

KÄYTÖSSÄ: levy toistetaan alkuperäisen äänimateriaalin mukaan.

4Paina OK-näppäintä.

5Palaa ANALOGISEN LÄHDÖN ASETUKSET -valikkoon painamalla näppäintä 1.

Digitaalisten audioasetusten valikko

Tässä valikossa tehdään digitaalisista lähdöistä (kuten koaksiaalisesta lähdöstä) saatavan signaalin asetukset.

Suomi

1Siirrä koroste näppäimillä 34 kohtaan DIGITaalinen LÄHTÖ.

2Siirry alivalikkoon painamalla näppäintä 2.

3Siirrä koroste näppäimillä 34 haluamaasi kohtaan.

KAIKKI: Lähdöissä alkuperäiset digitaaliset signaalit.

VAIN PCM:Valitse tämä vaihtoehto, jos vastaanotin on PCM-yhteensopiva tai jos se ei pysty dekoodaamaan MPEG-2-, Dolby Digital- tai DTS-tyyppisiä audiosignaaleja.

4Paina OK-näppäintä.

5Palaa DIGITAALISEN LÄHDÖN ASETUKSET -valikkoon painamalla näppäintä 1.

Huom:

Jos DIGITAALISEN LÄHDÖN asetuksena on KAIKKI, kaikki audioasetukset MYKISTYSTÄ lukuun ottamatta jäävät huomiotta.

LPCM-lähtö

Jos DVD-soitin yhdistetään PCM-yhteensopivaan vastaanottimeen koaksiaaliliitäntöjen tai muiden digitaalisten liitäntöjen kautta, LPCM-LÄHDÖN asetusta on mahdollisesti muutettava.

Levyt tallennetaan tietyllä näytteenottotaajuudella. Mitä suurempi taajuus, sen parempi äänenlaatu.

1Siirry asetusvalikkoon painamalla näppäintä

SYSTEM MENU.

2Valitse näppäimillä 34 kohta DIGITaaliset

AUDIOASETUKSET.

3Paina OK-näppäintä.

Digitaalinen lähtö

1Siirrä koroste näppäimillä 34 kohtaan LPCM-

LÄHTÖ.

2Siirry alivalikkoon painamalla näppäintä 2.

3Siirrä koroste näppäimillä 34 haluamasi kielen kohdalle.

48K: 48 kilohertsin näytteenottotaajuudella tallennetun levyn toisto.

96K: 96 kilohertsin näytteenottotaajuudella tallennetun levyn toisto.

4Paina OK-näppäintä.

5Palaa DIGITAALISEN LÄHDÖN ASETUKSET -valikkoon painamalla näppäintä 1.

218

199-226 DVD728 Fin

218

3139 246 12921

18/03/2003, 5:08 PM

Image 23
Contents 3139 246 DVD Video PlayerImportant Note Index Laser YleistäLaserlaitteen turvallisuus Sisällys Turvallisuustietoja JohdantoYmpäristötietoja Mukana toimitettavat tarvikkeetEtu- ja takapaneeli Säätimet ja liitännätKauko-ohjain Peruskytkennät Yhdistäminen televisioon KäyttöönottoDolby Digital -dekooderi Jos vastaanottimessa on MPEG2- taiKauko-ohjaimen käyttö Paristojen asettaminen kauko- ohjaimeenVirran kytkeminen Automaattinen virrankatkaisuKuvan ohjaus toiston aikana KäyttöPerustiedot toistosta Yleiset toiminnotVCD CD Svcd UusintaJakson A-B uusinta DVD VCD CD Toiston jatkaminen Pysäytyskohdasta 5 levylläNimikkeen toisto DVD DVD-erikoistoiminnotKuvaruutunäyttö Zoomaus DVD VCD SvcdTekstitys DVD Svcd VCD- ja SVCD-erikoistoiminnotKamerakulma DVD Puhekielen vaihtaminen DVDKappale jaksoteltuna EsikatselutoimintoKappaleiden tiivistelmä Levy jaksoteltunaAutomaattinen toisto Kuva-CD-levyjen ja MP3-CD-levyjen toistoMP3- ja JPEG-navigointi ToistotapaOhjelman toisto JPEG-erikoistoiminnotYleistä YKSITTÄINENTiedosto toistetaan kerranSamanaikainen JPEG- ja MP3- toisto MP3-erikoistoiminnotKuvaruutuvalikkojen kieli AsetusvalikkoPerustoiminnot Yleisten asetusten valikkoRuudunsäästäjä Näytön himmentäminenLevylukko Audiotila Analogisten audioasetusten valikkoDynamiikan kompressointi DRC, dynamic range compression Digitaalinen lähtö Digitaalisten audioasetusten valikkoKaikutoiminto LPCM-lähtöNTSC/PAL-muunnos Videoasetusten valikkoTV-tyyppi TV-kuvasuhdeKirkkaus Smart-kuvaVäriasetukset Valitse asetus seuraavastiVärisävy Etusija-asetusten valikkoPuhekieli KontrastiSalasana TekstityskieliLevyvalikon kieli Rajoitukset Rajoitettu toisto DVDOletusasetukset Tekniset tiedot Ongelma Ratkaisu Laitteen hoitoOngelmatilanteet Levyn toistaminen ei onnistu Ei ääntä tai ääni vääristynytDigitaalilähdöstä ei tule ääntä Ei ääntä eikä kuvaa367 Language Code368 Philips Norge AS Philips Portuguesa Philips Kundtjänst ServiceConsumer Services Philips Service