LCD monitor

Důležité pokyny

V této kapitole naleznete bezpečnostní pokyny, kterých musíte při zacházení s monitorem

!bezpodmínečně dbát.

Bezpečnostní pokyny

Tento přístroj odpovídá příslušným bezpečnostním ustanovením pro zařízení výpočetní techniky, včetně elektrických kancelářských strojů pro nasazení v kancelářském prostředí. Pokud máte dotazy, jestli můžete přístroj postavit v určitém prostředí, obraťte se prosím na prodejnu, kde jste přístroj zakoupili nebo na náš Help Desk.

Povrch displeje LCD monitoru je citlivý na tlak a poškrábání. Zacházejte proto s povrchem displeje opatrně, abyste zabránili trvalým škodám (Newtonovy kruhy, poškrábání).

Je-li přístroj přenesen z chladného prostředí do provozní místnosti, může dojít k rozehřátí. Před uvedením přístroje do provozu počkejte, až dojde k přizpůsobení jeho teploty teplotě prostředí a přístroj bude absolutně suchý.

Aby bylo zaručeno dostatečné větrání, musíte bezpodmínečně udržovat otvory monitoru volné pro přívod a výstup vzduchu.

Monitor se automaticky nastaví na síťové napětí v rozsahu od 100 V do 240 V. Přesvědčete se, že místní síťové napětí není nižší ani vyšší než tento rozsah.

Zajistěte, aby zásuvka u monitoru nebo zásuvka s ochranným kontaktem domovní instalace byla volně přístupná.

Zapínač/vypínač neodpojuje přístroj od síťového napětí. K úplnému oddělení od síťového napětí musíte vytáhnout síťovou zástrčku.

Monitor je vybaven síťovým vedením testovaným ohledně bezpečnosti.

Vodiče pokládejte tak, aby nebyly zdrojem ohrožení (nebezpečí zakopnutí) a nedošlo k jejich poškození. Při připojování přístroje dbejte na příslušné pokyny v kapitole "Připojení monitoru".

Když používáte jiné vedení dat než to, které bylo původně přiloženo, dbejte na to, aby bylo vedení dostatečně stíněné. Shoda s CE a optimální kvalita obrazu jsou zaručeny jen při použití přiloženého vedení dat.

Během bouřky nesmíte linky pro přenos dat připojovat ani odpojovat.

Dbejte na to, aby se do vnitřku přístroje nedostaly žádné předměty (např. řetízky, kancelářské sponky atd.) nebo kapaliny (nebezpečí úderu elektrickým proudem, zkrat).

Počítač není vodotěsný! Nikdy počítač neponořujte do vody a chraňte jej před postříkáním vodou (déšť, mořská voda).

V nouzových případech (např. při poškození skříně, ovládacích prvků nebo síťového vedení, když dovnitř vnikne tekutina nebo cizí tělesa) přístroj ihned vypněte, vytáhněte síťovou zástrčku a informujte prodejnu, ve které jste přístroj zakoupili nebo náš Help Desk.

2 - Česky

vydání 1

Page 219
Image 219
Fujitsu L17-4, L19-2, L17-2, L17-3 manual Důležité pokyny, Bezpečnostní pokyny