Terminų žodynas

6Priedasskyrius 147

Tinklas

Grupė kompiuterių ir įrenginių, pavyzdžiui, spausdintuvų ir skaitytuvų, sujungtų ryšio linija. Tinklas gali būti mažas arba didelis ir gali būti sujungtas ilgam (naudojant laidus) arba laikinam naudojimui (naudojant telefono linijas arba belaidį ryšį). Didžiausias tinklas yra internetas – pasaulinis tinklas.

Tinklo administratorius

Naudotojas, kuris planuoja, konfigūruoja ir valdo tinklo operacijas. Kai kuriais atvejais tinklo administratorius dar vadinamas sistemos administratoriumi.

Tvarkyklė

Programinė įranga, sąveikaujanti tarp aparatinės įrangos ir operacinės sistemos. Operacinė sistema žino aparatinės įrangos informaciją ir valdo aparatinę įrangą. Paprastai tvarkyklė tiekiama su atitinkamu įrenginiu.

USB (universalioji magistralė)

Tai yra nuosekliosios sąsajos standartas, sukurtas pakeisti įprastus sąsajos standartus, tokius kaip „Serial“ ir PS/2.

Duomenų perdavimo techniniai parametrai yra vieni iš sąsajos standartų, naudojamų kompiuterio jungimui prie išorinių įtaisų. Tokie techniniai parametrai apima USB 1.0, 1.1, 2.0 ir 3.0.

USB tinka naudojimui su išoriniais įrenginiais, reikalaujančiais didelio duomenų srauto, pavyzdžiui, garso ir vaizdo įrenginiais, antriniu kietuoju disku arba kompaktinių diskų įrenginiu.

Kuo aukštesnė versija (pvz., USB 3.0), tuo didesnis duomenų srautas.

Užkarda

Saugos sistema, apsauganti vidinį tinklą arba intranetą nuo išorinių tinklų naudojant atpažinimo procedūrą.

Užmigdymo režimas

Maitinimo režimas, išsaugantis visus atmintyje esančius duomenis

įkietąjį diską ir išjungiantis kompiuterį ir kietąjį diską. Nutraukiant užmigdymo režimą atkuriama visų taikomųjų programų, kurios veikė prieš užmigdant kompiuterį, paskutinė būsena.

„Windows Media Player“

Tai yra su „Windows“ tiekiama multimedijos programa. Naudodami šią programą galite leisti medijos failus, įrašyti garso failus į kompaktinį diską, klausytis radijo transliacijų, ieškoti medijos failų ir juos valdyti, kopijuoti failus į nešiojamąjį įrenginį ir t. t.