Įspėjimas! Svarbūs saugos nurodymai

(Prieš naudodami televizorių perskaitykite saugos nurodymus.)

PERSPĖJIMAS

ELEKTROS SMŪGIO PAVOJUS. NEATIDARYKITE.

PERSPĖJIMAS. KAD SUMAŽINTUMĖTE ELEKTROS SMŪGIO PAVOJŲ, NENUIMKITE DANGČIO (ARBA GALINĖS DALIES). VIDUJE NĖRA DETALIŲ, KURIAS GALĖTŲ TAISYTI NAUDOTOJAS. VISUS TECHNINĖS PRIEŽIŪROS DARBUS TURI ATLIKTI KVALIFIKUOTAS SPECIALISTAS.

Šis simbolis nurodo, kad viduje teka aukštoji įtampa. Liesti televizoriaus vidaus dalis pavojinga.

Šis simbolis nurodo, kad televizorius pristatomas kartu su svarbia medžiaga apie jo veikimą ir techninę priežiūrą.

Angos ir tarpai televizoriaus korpuse ir galinėje jo pusėje arba apačioje skirtos vėdinimui. Kad televizorius tinkamai veiktų ir būtų apsaugotas nuo perkaitimo, jokiu būdu neuždenkite šių angų ir tarpų.

-- Nedėkite televizoriaus uždaroje erdvėje, pavyzdžiui, knygų lentynoje ar sieninėje spintoje, nebent būtų užtikrintas tinkamas vėdinimas. -- Nedėkite televizoriaus šalia radiatoriaus, šilumos rezistoriaus arba virš jo, taip pat tiesioginių saulės spindulių apšviečiamoje vietoje.

-- Nestatykite ant televizoriaus indų su vandeniu (pvz., vazų), nes gali kilti gaisras arba įvykti elektros smūgis.

Saugokite televizorių nuo lietaus ir nestatykite šalia vandens šaltinių (prie vonios, prausyklės, virtuvinės arba skalbimo kriauklės, drėgname rūsyje, prie baseino ir pan.). Televizoriui netyčia sušlapus, tuoj pat jį atjunkite nuo maitinimo tinklo ir kreipkitės į įgaliotąją atstovybę.

Šiam televizoriui naudojamos baterijos. Jūsų vietovėje gali būti taikomos aplinkosaugos nuostatos, pagal kurias reikalaujama tinkamai išmesti baterijas. Kur išmesti baterijas arba atiduoti jas perdirbti, teiraukitės atitinkamoje vietos valdžios įstaigoje.

Neperkraukite sieninių lizdų, ilginamųjų laidų arba adapterių daugiau, nei leidžia jų galimybės, nes gali kilti gaisras arba įvykti elektros smūgis.

Maitinimo laidą reikia padėti taip, kad ant jo nebūtų lipama arba jo negalėtų pradurti ant viršaus ar šalia uždėti daiktai. Ypač saugokite maitinimo laidą prie kištuko, sieninio lizdo ir jungties su televizoriumi.

Kad apsaugotumėte televizorių nuo žaibo arba ilgam palikdami be priežiūros ir nenaudojamą, atjunkite jį nuo maitinimo tinklo, taip pat išjunkite antžeminės arba kabelinės televizijos sistemą. Taip apsaugosite televizorių nuo galimos žalos dėl žaibo ar elektros linijos viršįtampio.

Prieš jungdami kintamosios srovės maitinimo laidą prie nuolatinės srovės adapterio išvesties įsitikinkite, kad ant nuolatinės srovės adapterio nurodyta įtampa atitinka vietos maitinimo tinklo įtampą.

Jokiu būdu nekiškite į atviras televizoriaus dalis metalinių daiktų, nes tai sukelia elektros smūgio pavojų.

Kad neištiktų elektros smūgis, jokiu būdu nelieskite televizoriaus iš vidaus. Jį atverti gali tik kvalifikuotas specialistas.

Maitinimo laidą prijunkite taip, kad kištukas būtų tvirtai įstatytas į elektros lizdą. Norėdami maitinimo laidą atjungti, traukite jį iš sieninio lizdo suėmę už kištuko. Niekada netempkite paties maitinimo laido. Nelieskite maitinimo laido šlapiomis rankomis.

Jeigu televizorius veikia neįprastai (ypač jeigu iš jo sklinda neįprastų garsų arba kvapų), nedelsdami ištraukite kištuką iš elektros lizdo ir kreipkitės į įgaliotąją atstovybę arba techninės priežiūros centrą.

Įsitikinkite, kad išvykdami arba ilgam palikdami televizorių nenaudojamą (ypač jeigu vaikai, senyvi žmonės ir žmonės su negalia paliekami namuose vieni), ištraukėte maitinimo laido kištuką iš elektros lizdo.

-- Dėl susikaupusių dulkių gali pablogėti maitinimo laido izoliacinės savybės arba jis gali sukelti žiežirbų ir įkaisti, o dėl to gali įvykti elektros smūgis, elektros nuotėkis arba gaisras.

Jeigu ketinate televizorių įrengti tokioje vietoje, kurioje daug dulkių, cheminių medžiagų, aukšta ar žema temperatūra arba didelė drėgmė ir kurioje jis veiks 24 valandas per parą, pvz., oro uoste, geležinkelio stotyje ar pan., kreipkitės į įgaliotąjį techninės priežiūros centrą – antraip galite rimtai jį sugadinti.

Naudokite tik tinkamai įžemintą kištuką ir sieninį elektros lizdą.

-- Dėl netinkamo įžeminimo gali įvykti elektros smūgis arba sugesti įranga (taikoma tik l klasės įrangai).

Norėdami visiškai išjungti televizorių, atjunkite jį nuo maitinimo tinklo. Pasirūpinkite, kad sieninis elektros lizdas ir maitinimo laido kištukas būtų lengvai pasiekiami.

Neleiskite vaikams persisverti ant televizoriaus.

Priedus (baterijas ir t. t.) laikykite saugioje, vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Nemontuokite televizoriaus nestabilioje vietoje, pvz., ant netvirtos lentynos, nelygių grindų arba nuo vibracijos neapsaugotoje vietoje.

Stenkitės televizoriaus nenumesti ir neįdaužti. Pastebėję televizoriaus pažeidimų, atjunkite maitinimo laidą ir kreipkitės į techninės priežiūros centrą.

Norėdami valyti televizorių, pirmiausia ištraukite iš elektros lizdo maitinimo laido kištuką, paskui nušluostykite jį sausa minkšta šluoste. Nenaudokite cheminių medžiagų, pvz., vaško, benzeno, alkoholio, skiediklių, insekticidų, oro gaiviklių, tepalų arba ploviklių. Šios cheminės medžiagos gali pažeisti televizoriaus paviršių arba panaikinti ant jo esančius įrašus.

Pasirūpinkite, kad ant televizoriaus nelašėtų ir neužtikštų skysčių. Nemeskite baterijų į ugnį.

Nesukelkite trumpojo jungimo, neišmontuokite ir neperkaitinkite baterijų.

Jeigu į nuotolinio valdymo pultą įdėsite netinkamo tipo baterijas, gali įvykti sprogimas. Naudokite tik tinkamo tipo baterijas.

ĮSPĖJIMAS. JEIGU NORITE APSISAUGOTI NUO UGNIES PLITIMO, ŽVAKES ARBA KITUS ATVIROS LIEPSNOS ŠALTINIUS VISADA LAIKYKITE ATOKIAU NUO TELEVIZORIAUS.

*Paveikslėliai ir iliustracijos šioje naudotojo instrukcijoje pateikiami tik kaip pavyzdžiai, tikroji televizoriaus išvaizda gali skirtis. Televizoriaus konstrukcija ir techniniai parametrai gali būti keičiami iš anksto apie tai neįspėjus.

Šis televizorius nepalaiko NVS kalbų (rusų, ukrainiečių, kazachų), nes jis yra skirtas Europos Sąjungos naudotojams.

Lietuvių kalba - 2

Page 198
Image 198
Samsung UE55JS8000LXXH manual Įspėjimas! Svarbūs saugos nurodymai, Elektros Smūgio PAVOJUS. Neatidarykite, Lietuvių kalba