Wskazówki dotyczące odpadów
>Opakowanie urządzenia wykonane jest z surowców wtórnych. Niepotrzebne elementy opakowania należy odpowiednio posortować i wyrzucić zgodnie z lokalnymi przepisami do specjalnie oznakowanych pojemników.
Po zakończeniu okresu użyteczności odbiornika nie należy wyrzucać go w taki sposób, jak zwykłe odpady gospodarstwa domowego. Niepotrzebny odbiornik oraz zużyte baterie należy zanieść do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zgodnie z lokal-
nymi przepisami.
Wskazówki dotycząc bezpieczeństwa
Wtrosce o własne bezpieczeństwo należy starannie przeczytać instrukcję obsługi przed przystąpieniem do instalacji urządzenia. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwej instalacji i nie stosowania się do wskazówek bezpieczeństwa.
>W celu zagwarantowania odpowiedniej wentylacji należy ustawić urządzenie na płaskiej i równej powierzchni oraz go nie przykrywać. Na górze obudowy urządzenia znajdują się otwo- ry wentylacyjne, które odprowadzają na zewnątrz ciepło powstałe w czasie pracy urządzenia.
>Nie należy stawiać na urządzeniu żadnych przedmiotów łatwopalnych
>Należy chronić urządzenie przed kontaktem z woda i innymi płynami oraz nie stawiania na nim pojemników zawierających płyny ( Np. wazon z woda)
>Urządzenie jest wrażliwe na zmiany temperatury. Miejsce instalacji powinno mieć w miarę stałą temperaturę.
>Nie należy pod żadnym pozorem otwierać urządzenia, grozi to porażeniem prądem. Wszelkie naprawy powinny być przeprowadzane przez personel serwisowy.
Kiedy wyłączyć odbiornik
Wnastępujących przypadkach prosimy odłączyć urządzenie od zasilania i wezwać pomoc techniczną z serwisem:
> wtyczka lub kabel zasilania są uszkodzone > ciecz dostała się do środka odbiornika
> gdy urządzenie nie działa prawidłowo > obudowa odbiornika jest uszkodzona
Przerwa w zasilaniu
>Podczas burzy lub dłuższej nieobecności użytkownika (np. urlop) należy odłączyć kabel urządzenia od zasilania.
4