Splošna varnostna navodila za električno orodje
za VKLOP / IZKLOP ali je naprava vklopljena, to lahko vodi do povzročitve nesreč.
d)Pred vklopom orodja odstranite vsa orodja, ki jih potrebujete za nastavitve in vse vijačne ključe. Orodje ali ključ v vrtečem se delu orodja bi lahko povzročil po- škodbe.
e)Izogibajte se abnormalni telesni drži. Skrbite za varno stojišče in pazite na ravnotežje. Na ta način lahko napravo, še posebno v nepričakovanih situacijah, bolje kontrolirate.
f)Oblečeni bodite v primerna oblačila. Ne nosite širokih oblačil ali nakita. Poskrbite, da v bližino vrtečih se de- lov stroja ne pridejo lasje, oblačila in rokavice. Ohlapna oblačila, nakit ali dolgi lasje bi se lahko ujeli v premikajoče se dele.
g)Kadar je vgrajena oprema za odsesa- vanje ali prestrezanje prahu, se pre- pričajte, da je oprema priključena in pravilno uporabljena. Uporaba opreme zmanjša ogrožanje zaradi prahu.
ne dovolite. Električno orodje je nevarno, če ga uporabljajo neizkušene osebe.
e)Napravo skrbno negujte. Kontrolirajte, če premikajoči se deli naprave brezhib- no delujejo in se ne zatikajo, če so deli naprave odlomljeni ali poškodovani, ter da delovanje naprave ni ovirano. Poškodovane dele dajte pred ponov- no uporabo naprave v popravilo. Vzrok za mnoge nesreče je slabo vzdrževano elek- trično orodje.
f)Poskrbite, da bodo rezalna orodja vedno ostra in čista. Skrbno vzdrževana rezalna orodja z ostrimi rezili se ne zatikajo in so lažje vodljiva.
g)Električna orodja, dodatno opremo, nastavke itd. uporabljajte v skladu z navodili za uporabo in na način, ki je predpisan posebej za ta specialni tip stroja. Vedno upoštevajte delovne po- goje in vrsto dela, ki ga želite opraviti. Uporaba električnih orodij v namene, ki se razli- kujejo od namenov, ki jih je predvidel proizva- jalec, lahko povzroči nastanek nevarnih situacij.
4.Skrbno ravnanje in uporaba električnega orodja
a)Naprave ne preobremenjujte. Za vaše delo uporabljajte za to namenjeno električno orodje. Z ustreznim električnim orodjem boste v določenem območju zmoglji- vosti delali bolje in bolj varno.
b)Ne uporabljajte električnega orodja, čigar stikalo je defektno. Električno orodje, ki se ne da več vklopiti ali izklopiti, je nevarno in ga je treba dati v popravilo.
c)Preden izvajate nastavitve na napravi, zamenjujete dele opreme ali napravo daste iz rok, izvlecite električni vtič iz vtičnice in / ali odstranite akumulator. Ti previdnosti ukrepi preprečujejo nenameren zagon električnega orodja.
d)Neuporabljano električno orodje hra- nite zunaj dosega otrok. Osebam, ki z napravo niso seznanjene ali niso pre- brale teh navodil, uporabe naprave
5.Uporaba akumulatorskega orodja in ravnanje z njim
a)Akumulatorje polnite samo v polnilnih napravah, ki jih je priporočil izdelova- lec. Za polnilno napravo, ki je namenjena za določeno vrsto akumulatorjev, obstaja nevarnost požara, če se jo uporablja z drugimi akumulatorji.
b)V električnem orodju uporabljajte samo akumulatorje, ki so za to namenjeni. Uporaba drugih akumulatorjev lahko vodi do povzročitve poškodb in nevarnosti požara.
c)Akumulatorje, katerih ne uporabljate, hranite stran od pisarniških sponk, kovancev, ključev, žebljev, vijakov ali drugih majhnih kovinskih predmetov, ki bi lahko povzročili premostitev kon- taktov. Kratki stik med kontakti akumulatorja ima lahko za posledico povzročitev opeklin ali požara.
d)V primeru napačne uporabe lahko iz akumulatorja izteče tekočina. Izogibajte
SI 41