88Slovensky

malých pyskov ohanbia, vagíny a konečníka. Muži, ktorí sa rozhodnú pre ošetrovanie oblasti prirodzenia, nesmú zariadenie používať na ošetrenie mieškov.

Poznámka: Z hygienických dôvodov vždy pred ošetrovaním ďalšej oblasti tela vyčistite nástavec.

Použitie zariadenia na ošetrenie podpazušia

Pozrite si tabuľku odporúčaných intenzít svetla uvedenú v kapitole „Príprava na použitie“, časť „Nastavenie intenzity svetla“ a zistite, ktoré nastavenia sú vhodné na ošetrenie Vášho podpazušia.

Pred ošetrovaním odstráňte z podpazušia zvyšky dezodorantu, krému alebo iného výrobku určeného na starostlivosť o pleť.

Tip: Na dosiahnutie optimálnych výsledkov sa pri ošetrovaní podpazušia postavte pred zrkadlo, aby ste na ošetrovanú oblasť a indikátor stavu pripravenosti na aktiváciu pulzu dobre videli. Zdvihnite ruku a položte si ju na krk, aby sa pokožka v oblasti podpazušia napla. Bezpečnostný krúžok sa takto jednoduchšie dostane do kontaktu s pokožkou, čo uľahčí ošetrovanie.

Poznámka: Odrážané svetlo Vašim očiam neškodí. Ak je Vám odraz rozptýleného svetla nepríjemný, zatvorte si počas aktivácie pulzu oči.

Ako dosahovať optimálne výsledky

-- Je normálne, že aj po niekoľkých prvých ošetreniach sú chĺpky stále viditeľné (ďalšie informácie nájdete v kapitole „Úvod“, časť „Princíp fungovania“).

-- Na úspešné odstránenie všetkých chĺpkov a zabránenie opätovného prechodu folikuly chĺpku do aktívnej fázy musíte prvé dva mesiace ošetrovanie opakovať jedenkrát každé dva týždne. Po dvoch mesiacoch by mala byť Vaša pokožka hladká a bez chĺpkov. Prečítajte si časť „Fáza udržiavania“, kde sa dočítate, ako zachovať tieto výsledky.

Fáza udržiavania

-- Ak chcete zabezpečiť, aby Vaša pokožka zostala aj naďalej hladká a bez chĺpkov, odporúčame ošetrovanie opakovať každé štyri až šesť týždňov. Doba medzi ošetreniami sa môže líšiť na základe individuálneho dorastania ochlpenia a taktiež v závislosti od jednotlivých oblastí tela. Ak Vám medzi ošetreniami narastie príliš veľa chĺpkov, jednoducho znovu skráťte interval medzi ošetreniami. Žiadnu oblasť však neošetrujte častejšie ako jedenkrát za dva týždne. Častejšie ako odporúčané používanie zariadenia nezlepší efektívnosť, ale zvýši riziko vzniku kožných reakcií.

Možné vedľajšie účinky a kožné reakcie

Bežné kožné reakcie:

-- Vaša pokožka môže vykazovať známky jemného začervenania a/alebo svrbenia, šteklenia alebo môže byť teplá na dotyk.Táto reakcia je úplne neškodná a rýchlo sa stratí.

-- Na ošetrovaných oblastiach sa môže na krátky čas objaviť kožná reakcia podobná spáleniu. Ak sa táto reakcia v priebehu 3 dní nestratí, odporúčame navštíviť lekára.

-- Ako výsledok kombinácie holenia a ošetrovania svetlom sa môže objaviť suchá pokožka a svrbenie.Táto reakcia je neškodná a v priebehu niekoľkých dní sa stratí. Na postihnutú oblasť si môžete priložiť ľadový obklad alebo mokrú handričku. Ak pocit suchej pokožky pretrváva, môžete si po 24 hodinách na ošetrovanú oblasť naniesť neparfumovaný hydratačný krém.

Page 88
Image 88
Philips SC2001/01 Použitie zariadenia na ošetrenie podpazušia, Ako dosahovať optimálne výsledky, Fáza udržiavania