šaldymo skystis nurodytas kompresoriaus plokštelėje, kuri yra galinėje prietaiso dalyje, ir duomenų lentelėje šaldytuvo viduje. Jei šiame gaminyje naudojamos degios dujos (šaldymo skystis R600a), saugaus išmetimo klausimais kreipkitės į vietos įgaliotąją instituciją. Kaip izoliacinės išpučiamosios dujos naudojamas ciklopentanas. Jei izoliacinėje medžiagoje naudojamos tokios dujos, šias medžiagas reikia išmesti atliekant specialią procedūrą. Tam, kad šį gaminį išmestumėte nepakenkdami aplinkai, kreipkitės į vietos įgaliotąją instituciją. Prieš šaldytuvą išmesdami įsitikinkite, kad galinėje prietaiso dalyje esantys vamzdeliai nepažeisti. Vamzdelius reikia perlaužti lauke.

Jei prietaise naudojamas izobutano šaldymo skystis (R600a), dera žinoti, kad tai yra degios gamtinės dujos, nors jos aplinkai ir nekenkia. Prietaisą gabenant ir įrengiant, būtina pasirūpinti, kad nebūtų pažeista jokia šaldymo grandinės dalis.

Išmesdami šį gaminį arba kitus šaldytuvus, nuimkite duris arba durų izoliaciją, durų

fi ksatorius, kad viduje negalėtų užsitrenkti maži vaikai ar gyvūnai. Lentynas palikite viduje, kad vaikams nebūtų lengva įlįsti į vidų. Prižiūrėkite vaikus, kad jie nežaistų su senu prietaisu.

Šio gaminio pakuotės medžiagas išmeskite nekenkdami aplinkai.

PAPILDOMI TINKAMO EKSPLOATAVIMO PATARIMAI

Jei atjungiamas elektros tiekimas, paskambinkite

į elektros įmonės vietos biurą ir sužinokite, kiek laiko bus netiekiama elektra.

-Dauguma atvejų, kai elektros tiekimas atnaujinamas per vieną ar dvi valandas, tai neturi įtakos šaldytuvo temperatūrai. Tačiau nesant elektros tiekimo, kuo rečiau atidarinėkite duris.

-Jei elektra netiekiama ilgiau nei 24 valandas, išimkite visus užšaldytus maisto produktus.

Jei kartu su šaldytuvu pateikiami rakteliai, juos reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje ir ne arti prie šaldytuvo.

Jei šaldytuvą veikia temperatūra, kuri yra žemesnė

už leidžiamą žemiausią temperatūrą, kuriai šaldomasis prietaisas yra pritaikytas, prietaisas gali veikti su triktimis (šaldytuve temperatūra gali tapti pernelyg aukšta).

Nelaikykite maisto produktų, kurie genda esatn žemai temperatūrai, pavyzdžiui, bananų, melionų.

Šiame prietaise šerkšnas nesiformuoja, todėl prietaiso nereikia rankiniu būdu atitirpdyti – tai atliekama automatiškai.

Temperatūros pakilimas atitirpdymo metu atitinka ISO reikalavimą. Tačiau tam, kad prietaiso atitirpdymo metu užšaldytų maisto produktų temperatūra nebūtų pernelyg aukšta, užšaldytus maisto produktus keliais sluoksniais suvyniokite į laikraščius.

Dėl užšaldytų maisto produktų temperatūros pakilimo gali sutrumpėti jų saugojimo trukmė.

Patarimai, kaip taupyti energiją

-Pastatykite prietaisą vėsioje, sausoje patalpoje su tinkama ventiliacija. Užtikrinkite, kad jis nestovi tiesioginiuose saulės spinduliuose ar arti šilumos šaltinio (pavyzdžiui, radiatoriaus).

-Niekada neužblokuokite ventiliacijos angų ar grotelių, esančių ant prietaiso.

-Leiskite šiltam maistui atvėsti prieš dedant jį į prietaisą.

-Sušalusį maistą dėkite į šaldytuvą atitirpti. Galite naudoti atšaldytų produktų žemą temperatūrą šaldytuve atšaldyti maistą.

-Išimdami ar kraudami maistą pernelyg ilgai nelaikykite prietaiso durelių atvirų. Kuo trumpiau durelės bus atidarytos, tuo mažiau ledo susidarys šaldiklyje.

-Reguliariai valykite šaldytuvo užpakalinę dalį. Dėl dulkių didėja energijos sąnaudos.

-Nenustatykite žemesnės temperatūros nei būtina.

-Užtikrinkite, kad prie šaldytuvo pagrindo ir užpakalinės sienelės būtų pakankamai vietos orui išeiti. Neuždenkite oro ventiliacijos angų.

-Montuodami palikite tarpus dešinėje, kairėje, priekyje ir gale. Taip sumažinsite energijos sąnaudas ir savo sąskaitas.

turinys

DVIEJŲ DURŲ ŠALDYTUVO PARENGIMAS EKSPLOATUOTI……………………………………………… 06

„SAMSUNG“ DVIEJŲ DURŲ ŠALDYTUVO EKSPLOATAVIMAS …………………………………………… 15

TRIKČIŲ ŠALINIMAS …………………………………………………………………………………………… 21

saugos informacija _05