Onderhoud van de video-TV

De videokoppen reinigen

Wanneer het beeld bij het afspelen gestoord en slecht zichtbaar is, of als er helemaal geen beeld verschijnt, kunnen de videokoppen vervuild zijn. Reinig de videokoppen met een V-25CL reinigingscassette (niet meegeleverd) of laat de videokoppen reinigen bij een Sony servicecentrum.

Symptomen van vervuilde videokoppen

Normaal beeld

Verstoord beeld

Onduidelijk

Geen beeld

 

 

beeld

(of zwart-wit beeld)

begin uiteindelijk

Versleten videokoppen

Als de video-TV slecht beeld houdt nadat u de videokoppen hebt schoongemaakt, moeten de koppen misschien worden vervangen. Neem contact op met uw dealer of een Sony servicecentrum.

Let op:

Gebruik geen bevochtigde reinigingscassettes die in de handel zijn. Daarmee kunt u de videokoppen beschadigen.

Controle van de videokoppen na 1000 uur gebruik

Een video-TV is een precisie-apparaat. Het moet opnemen op en afspelen van magneetbanden waarop beeldsignalen van een kleurentelevisie of een camcorder worden vastgelegd.

De videokoppen en de mechanische onderdelen die het bandtransport verzorgen, raken door het gebruik vervuild en versleten. Laat de video-TV daarom na elke 1000 gebruiksuren nakijken.

196

Aanvullende informatie

Page 196
Image 196
Sony KV-14V6D, KV-21V6D, KV-14V5D, KV-21V5D Onderhoud van de video-TV, De videokoppen reinigen, Versleten videokoppen, 196