1. Kuulokkeen lataaminen

Varmista ennen käyttöä, että Jabra SP5050 on täysin latautunut kahden tunnin ajan.. Käytä vain laitteen mukana toimitettua latauslaitetta.. Älä käytä muita latauslaitteita.. Muutoin Jabra SP5050 voi vaurioitua..

Kytke kuuloke kuvan 2 mukaisella tavalla.. Kun autolatauslaitteen merkkivalo palaa tasaisesti punaisena, kuuloke latautuu.. Kun merkkivalo palaa vihreänä, kuuloke on täysin latautunut..

2. Kuulokkeen kytkeminen päälle ja pois

Voit kytkeä kuulokkeen päälle painamalla vastaus-/lopetus- painiketta (katso kuvaa 1)..

Virran merkkivalo syttyy.. Yhteystilan merkkivalo vilkkuu kahdesti kahden sekunnin välein, kunnes Jabra SP5050:n ja matkapuheli- men välille on muodostunut yhteys.. Tämän jälkeen se palaa tasaisesti sinisenä..

Voit katkaista virran kuulokkeesta pitämällä vastaus-/lopetus- painiketta painettuna, kunnes näet sarjan välähdyksiä..

Jabra AutoOff -toiminto katkaisee kuulokkeesta virran automaat- tisesti 15 minuutin kuluessa matkapuhelinyhteyden katkeamises- ta.. Kun jätät SP5050-kuulokkeen autoon, siitä ei tarvitse katkaista virtaa, sillä virta katkeaa automaattisesti..

3. Laiteparin muodostaminen matkapuhelimen kanssa

Jabra SP5050 -kuulokkeesta ja matkapuhelimesta on muodostet- tava laitepari ennen käyttöä..

1.Jabra Autopairing siirtää kuulokkeen automaattisesti parin- muodostustilaan, kun se käynnistetään ensimmäistä kertaa..

2.A seta Bluetooth-puhelin ”löytämään” Jabra SP5050..

Noudata puhelimen käyttöoppaan ohjeita.. Yleensä ensin siir- rytään puhelimen asetus-, yhteys- tai Bluetooth-valikkoon, josta valitaan toiminto, jolla löydetään tai lisätään Bluetooth-laite*.. Kuvassa 3 on esimerkki tyypillisestä matkapuhelimesta..

Jabra JX10 Bluetooth headset

144

 

Page 146
Image 146
Lennox Hearth SP5050 manual 144, Kuulokkeen lataaminen, Kuulokkeen kytkeminen päälle ja pois