ENGLISH FRANÇAIS DEUTSCH

Bediening

BEDIENINGSELEMENTEN EN AANSLUITINGEN ACHTERPANEEL

1

2

3

4

1

2

3

5

4

10

11

9

8

7

6

NEDERLANDS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS NEDERLANDS

1Per versterkerkanaal is er een kanaaltrimmer CHANNEL. Met iedere trimmer kan ieder ingangssignaal tussen een minimum- en een maximumstand worden ingesteld (circa -13 dB tot 0,0 dB). Het afstelbereik is zo ontworpen dat tegenmoet kan worden gekomen aan de luidsprekergevoeligheid voor installaties over verschillende ruimtes en per luidspreker in installaties met meerdere luidsprekers. Deze trimmer is alleen bedoeld voor het nivelleren van de gevoeligheid. Het is geen volumeregeling. Het is zeer onwaarschijnlijk dat de trimmers worden gebruikt nadat de installatie is voltooid. We hebben de trimmers daarom aan de achterkant van de versterker aangebracht.

2Iedere CHANNEL INPUT OUTPUT van de versterker is een directe passthrough verbinding, wat betekent dat de bronimpedantie van iedere kanaalingang exact gelijk is aan de impedantie van het uitgangssignaal. Door het speciale ontwerp van de NAD RCA-kabels die bij de versterkers uit de CI-serie worden geleverd, kunnen er via ieder kanaal van de Flex-Pad STEREO en MONO OUT zes kanalen worden aangestuurd, zonder dat de geluidskwaliteit daardoor negatief wordt beïnvloed. Het is bijvoorbeeld mogelijk om met een verbindingskabel Flex-Pad OUT Rechts met CHANNEL 1 INPUT te verbinden, en dan van CHANNEL 1 OUTPUT naar CHANNEL 2 INPUT te gaan, van CHANNEL 2 OUTPUT naar CHANNEL 3 INPUT enz. tot er maximaal 6 ingangskanalen met elkaar zijn verbonden. De RCA-verbindingskabels voor de NAD CI-serie zijn speciaal ontworpen kabels met een hoog vermogen en een lage capaciteit. Wij raden aan alleen de NAD RCA-verbindingskabels te gebruiken die bij de NAD versterker uit de CI-serie worden geleverd. Indien er andere kabels worden gebruikt, kan dit leiden tot duidelijke verliezen in de muziekkwaliteit of tot andere problemen.

3Via de Flex-Pad MONO OUT wordt het totale signaal van de linker en rechter stereo-ingangen met een uitgangsimpedantie van 75 Ohm aangestuurd. Wij raden aan niet meer dan 6 versterkeringangen per MONO OUT-uitgang aan te sturen.

4De Flex-Pad STEREO OUT rechts en links is een stereobuffer met een uitgangsimpedantie van 75 Ohm per uitgang, waarmee per uitgang 6 NAD versterkers uit de CI-serie kunnen worden aangestuurd. Wij raden aan niet meer dan 6 versterkeringangen per Flex-Pad- uitgang aan te sturen.

5Flex-Pad STEREO IN rechts en links zijn ingangen met een hoge impedantie die speciaal ontworpen zijn om te worden aangesloten op uitgangen van een voorversterker of thuisbioscoopprocessor. Wij raden u sterk aan deze ingangen niet aan te sluiten op apparatuur zonder volumeregeling!

6De schakelaar VACATION is de hoofd aan/uit-schakelaar van de versterker. Wanneer de schakelaar op ON staat, dan staat de versterker op standby. Dit wordt aangegeven door de oranje LED boven de aan/uit-schakelaar op het frontpaneel. Indien de versterker langere tijd niet gebruikt zal worden, zet deze schakelaar dan op

VACATION.

7De SLEEP/WAKE, SENSE/DEFEAT-schakellogica regelt de standby/aan-toestand van de versterker via de aan- of afwezigheid van een audiosignaal bij de Flex-Pad of de kanaalingangen van de versterker. De schakelaar SLEEP/WAKE, SENSE/DEFEAT switch moet in de stand SLEEP/WAKE staan, voordat deze regeling kan worden gebruikt. Wanneer deze schakelaar in de stand SENSE/DEFEAT staat, is de schakellogica uitgeschakeld.

Wanneer de schakelaar in de stand SLEEP/WAKE staat, wordt de NAD versterker uit de CI-serie onmiddellijk vanuit standby ingeschakeld zodra deze bij een van de kanalen een ingangssignaal registreert. Dit wordt aangegeven door het oplichten van de groene SENSE-LEDop het frontpaneel van de versterker (ingangssignaal hoger dan circa 20mV RMS). Indien er circa 5 minuten geen audiosignalen worden ontvangen, dan wordt de versterker automatisch op standby gezet. De groene SENSE-LEDdooft en de oranje LED boven de schakelaar op het frontpaneel licht op.

Wanneer de schakelaar op SENSE/DEFEAT staat, wordt de versterker niet aangezet. Zelfs niet wanneer er op een van de kanalen of Flex- Pad een ingangssignaal staat

8

Page 134
Image 134
NAD CI9120, CI9060 owner manual Bedieningselementen EN Aansluitingen Achterpaneel, Vacation