Posługiwanie się urządzeniami elektronicznymi na pokładzie samolotu może zakłócać pracę przyrządów nawigacyjnych samolotu. Urządzenie należy wyłączać w trakcie startu i lądowania. Po wystartowaniu można posługiwać się urządzeniem w trybie lotu, jeśli załoga samolotu wyrazi na to zgodę.

Emitowane przez posiadane urządzenie fale radiowe mogą powodować nieprawidłowe działanie urządzeń elektronicznych w samochodzie. Dalsze informacje można uzyskać od producenta.

Nie narażać urządzenia na działanie gęstego dymu lub oparów.

Może to spowodować uszkodzenie powłoki zewnętrznej urządzenia lub jego wadliwe działanie.

W przypadku korzystania z aparatu słuchowego skontaktować się z jego producentem w sprawie zakłóceń falami radiowymi.

Fale radiowe emitowane przez urządzenie mogą zakłócać działanie niektórych aparatów słuchowych. Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia należy skontaktować się z producentem, aby określić, czy na działanie aparatu słuchowego mają wpływ fale radiowe emitowane przez urządzenie.

Nie posługiwać się urządzeniem w pobliżu urządzeń lub aparatów emitujących fale radiowe, jak głośniki lub maszty radiowe.

Fale radiowe mogą spowodować wadliwe działanie urządzenia.

Wyłączanie urządzenia w otoczeniu o podwyższonym ryzyku eksplozji.

W strefie zagrożenia wybuchem nie należy wyjmować baterii, lecz wyłączyć urządzenie.

W strefie zagrożenia wybuchem należy zawsze stosować się do wszystkich przepisów, znaków i instrukcji.

Nie używać urządzenia w miejscach tankowania paliwa (na stacjach benzynowych) ani w pobliżu zbiorników z paliwem, środkami chemicznymi lub substancjami wybuchowymi.

Nie należy przechowywać palnych płynów i gazów oraz materiałów wybuchowych w tym samym schowku, w którym jest przechowywane urządzenie, jego części i akcesoria.

Polski