opatrn> povysunout. Pokud modul sám nejeví snahu se z ozvu#nice vyklopit, mÅãete mu pomoci mírn≥m naklopením celé reprosoustavy sm>rem dop_edu. Vãdy je vak t_eba modul celou dobu rukou p_idrãovat, aby nedolo k n>jakému pokození.
Krok 3 (Obrázek 3b)
Kdyã je st_edov≥kov≥ modul povysunut z ozvu#nice, objeví se kabely, kter≥mi je p_ipojen. Nyní je t_eba rozpojit in-line konektor umíst>n≥ zhruba v pÅli kabelu. Zatímco pomocník modul p_idrãuje, uchopte konektor a vysu[te jeho dv> #ásti sm>rem od sebe.
Krok 4 (Obrázek 3b)
Je-li st_edov≥kov≥ modul odpojen, lze jej zcela vyjmout z ozvu#nice a uloãit stranou. Vyjmout a uloãit stranou lze také vatov≥ materiál nacházející se v ozvu#nici za modulem. T>snící materiál st_edov≥kového modulu mÅãete odstranit a zlikvidovat.
Krok 5 (Obrázek 3c)
Nyní lze reprosoustavu opatrn> poloãit na její zadní st>nu pro vyjmutí vyího basového modulu. Vyroubujte a vyjm>te #ty_i rouby M5 p_idrãující basov≥ modul v ozvu#nici. {rouby a podloãky odloãte stranou.
Krok 6 (Obrázek 3c)
Basov≥ modul lze vyjmout zatla#ením na jeho zadní stranu. Pro získání p_ístupu
kzadní stran> basového modulu je t_eba demontovat z vnit_ku ozvu#nice panel, odd>lující basov≥ modul od prostoru pro st_edov≥kov≥ modul. Vyroubujte a vyjm>te osm roubÅ M4 kter≥mi je panel upevn>n. Odstra[te a zlikvidujte t>sn>ní, rouby uloãte stranou. Protáhn>te ruku otvorem k zadní stran> basového modulu a opatrn> na n>j zatla#te.
Krok 7 (Obrázek 3d)
Jakmile je basov≥ modul trochu vytla#en nad ozvu#nici, lze jej z ozvu#nice vyzdvihnout. Je t_eba lokalizovat barevn> ozna#ená zakon#ení kabelÅ a jejich staãením z reproduktorov≥ch kontaktÅ odpojit basov≥ reproduktor. Basov≥ modul pak odloãte stranou. Nyní je také moãné vyjmout a odloãit stranou vatov≥ materiál, nacházející se v ozvu#nici za basov≥m modulem. T>sn>ní basového modulu odstra[te a zlikvidujte.
Krok 8 (Obrázek 3e)
Kabely pro basov≥ a st_edov≥kov≥ modul je t_eba p_ehodit do jejich nov≥ch lokací. Kabely st_edov≥kové sekce ved’te v#etn> p_ipojeného vnit_ního panelu k prostoru, ve kterém se d_íve nacházel basov≥ modul. Kabely od basového modulu ved’te ozvu#nicí k místu, ve kterém se pÅvodn> nacházel st_edov≥kov≥ modul.
Krok 9 (Obrázek 3f)
Usad’te vnit_ní panel v nové pozici st_edov≥kové sekce, pouãijte p_itom nové t>sn>ní a pak pomocí osmi roubÅ M4 panel p_ipevn>te. {rouby dotahujte silou 1.70Nm. Dejte pozor, aby p_i montáãi panelu nedolo k p_ichycení vatového tlumení.
Krok 10 (Obrázek 3g)
Vrat’te vatové tlumení do prostoru pro st_edov≥kov≥ modul a umíst>te nové t>sn>ní. Vezm>te st_edov≥kov≥ modul, zapojte in-line konektor a umíst>te modul do ozvu#nice oto#en≥ o 90° tak, aby byl v≥kov≥ reproduktor p_ilehl≥ k jednomu
zbo#ních panelÅ ozvu#nice. Usad’te st_edící desku a modul p_ipevn>te #ty_mi rouby M5 v#etn> podloãek. {rouby dotahujte silou 1.70Nm.
Poznámka: Není dÅleãité, ke které bo#ní stran> ozvu#nice je v≥kov≥ reproduktor sm>rován (tedy zda st_edov≥kov≥ modul oto#íte o 90° po sm>ru, nebo proti sm>ru hodinov≥ch ru#i#ek).
Krok 11 (Obrázek 3h)
Vrat’te do prostoru pro basov≥ modul vatové tlumení a umíst>te nové t>sn>ní. Uchopte basov≥ modul, p_ipojte k n>mu zakon#ení kabelÅ a pak modul vloãte do ozvu#nice. Pomocí roubÅ M5 s podloãkami modul p_ipevn>te, p_i#emã rouby dotahujte silou 1.70Nm. Tím je p_ekonfigurace CT8.2 pro horizontální pouãití na pozici centru hotova.
Poznámka: Teoreticky je moãné zapojit basov≥ reproduktor se patnou polaritou. Pro zkouku správné polarity po p_epojení lze pouãít 1,5V baterii. Baterii krátce zapojte na basové terminály vãdy kladn≥m pólem ke kladnému terminálu. Ob> membrány by m>ly vykmitnout sm>rem dop_edu.
Neãádoucí magnetické vyza_ování
Reprosoustavy produkují stálé magnetické pole. Proto se nedoporu#uje k nim umist’ovat do vzdálenosti mení neã 0.5m za_ízení citlivá na magnetické vyza_ování (nap_. klasické vakuové obrazovky TV p_ijíma#Å). LCD #i plazmové zobrazova#e neb≥vají na toto vyza_ování citlivé.
P_ipojení
Vekerá p_ipojování provád>jte pouze tehdy, jsou-li vechny p_ístroje v systému vypnuty.
Reprosoustavy CT8.2 jsou na zadním panelu vybaveny dv>ma páry roubovacích terminálÅ a jedou zásuvkou Neutrik® typu Speakon. {roubovací terminály dovolují snadné a rychlé klasické p_ipojení odizolovaného kabelu, zatímco Speakon je mnohem bezpe#n>jí a trvanliv>jí metodou p_ipojení.
Jak Speakon, tak i roubovací terminály umoã[ují také zapojení reprosoustav systémem Bi-Wire.
Pro klasické single-wire p_ipojení reprosoustav pomocí konektoru Speakon, spojte mezi sebou oba kladné a oba záporné roubovací terminály (vãdy jen kladn≥
s kladn≥m, negativní s negativním) tak, ãe jejich t>lem prostr#íte krátk≥ kousek kabelu a dotáhnete matice. Pak rozeberte konektor Speakon a p_ipojte na místo ozna#ené +1 kladn≥ vodi# a k místu ozna#enému -1 vodi# negativní. Zapojení je znázorn>no na obrázku 4a. Nesprávné zapojení mÅãe mít za následek patné prostorové zobrazení a úbytek basÅ. Speakon konektor po jeho op>tovném
smontování zasu[te do zdí_ky a zajist>te pooto#ením ve sm>ru hodinov≥ch ru#i#ek.
Pro klasické single-wire zapojení pomocí roubovacích terminálÅ, prostr#te krátkou odizolovanou #ást konce kabelu t>lem kaãdého terminálu a dotáhn>te terminálovou matici. P_ipojujte vãdy kladn≥ vodi# k ob>ma #erven> ozna#en≥m terminálÅm a záporn≥ k #ern≥m, jak je znázorn>no na obrázku 4b. Nesprávné zapojení mÅãe mít za následek patn≥ stereofonní obraz a úbytek basÅ.
Pro p_ipojení reprosoustav systémem bi-wire pomocí vech roubovacích terminálÅ, #i zásuvky Speakon
Zvolíte-li pro p_ipojení Speakon, rozmontujte Speakon konektor, jak je znázorn>no na obrázku 5a a p_ipojte jeden pár vodi#Å (sloãen≥ z jednoho kladného a jednoho záporného) k terminálÅm ozna#en≥m +1 a -1, dalí pár pak k terminálÅm zna#en≥m +2 a -2. Vãdy dbejte, aby kladné vodi#e byly p_ipojeny k terminálÅm zna#en≥m + a záporné k terminálÅm zna#en≥m -. Nesprávné zapojení mÅãe mít za následek patn≥ stereofonní obraz a úbytek basÅ. Je-li konektor s p_ipojen≥mi kabely znovu smontován, zasu[te jej do zásuvky a zajist>te pooto#ením ve sm>ru hodinov≥ch ru#i#ek.
Zvolíte-li pro p_ipojení roubovací terminály, p_ipojte jeden pár vodi#Å (sloãen≥ z jednoho kladného a jednoho záporného) k terminálÅm ozna#en≥m LF, dalí pár pak k terminálÅm zna#en≥m HF. Vãdy dbejte, aby kladné vodi#e byly p_ipojeny k #erven> ozna#en≥m terminálÅm a záporné k terminálÅm #ern≥m, jak je znázorn>no na obrázku 5b. Nesprávné zapojení mÅãe mít za následek patn≥ stereofonní obraz a úbytek basÅ.
V otázce v≥b>ru vhodného kabelu kontaktujte svého prodejce. Dbejte, aby jeho celková impedance nep_esahovala doporu#ované maximum a pouãijte kabel s nízkou induktancí, aby se nezhorila reprodukce vyích frekvencí.
Neutrik® a názvy Neutrik® produktÅ zde zmi[ované, jsou ochrann≥mi #i spravovan≥mi známkami firmy Neutrik®.
Finální dolad>ní
P_ed kone#n≥m dolad’ováním znovu zkontrolujte, zda je vekeré zapojení provedeno správn> a pevn>.
Je-li zvuk p_íli ostr≥, zatlumte místnost nap_íklad n>jak≥m #aloun>n≥m nábytkem (pomohou také t>ãké záv>sy), nebo naopak takov≥ nábytek omezte v p_ípad>, ãe je zvuk mdl≥ a utlumen≥.
N>které místnosti mohou zpÅsobovat dlouhé doznívání zvuku a ozv>nu tím, ãe se zvuk mezi jejich zdmi odráãí a „tlu#e“. Otestujte doznívání zvuku tlesknutím dlaní
anásledn≥m poslechem ozv>ny. Ozv>nu lze redukovat vytvo_ením nepravidelností na protilehl≥ch zdech #i umíst>ním p_edm>tÅ s neodráãejícím povrchem jako jsou nap_íklad knihovny #i obrazy.
Rozehrávání reprosoustav
Zvuk reprosoustav se b>hem ur#ité doby pouãívání mírn> m>ní. Zvlát> pokud byly reprosoustavy skladovány v chladném prost_edí, nab≥vají tlumící záv>sy a n>které prvky v reproduktorech teprve b>hem provozu své správné mechanické vlastnosti.
B>hem prvních hodin provozu se jednotlivé #ásti reproduktoru navzájem ideáln> p_izpÅsobují. Délka tohoto procesu, b>hem kterého reprosoustava postupn> zvukov> „vyzrává“ je velmi závislá na zpÅsobu p_edchozího skladování a zpÅsobu pouãívání. B≥vá pravidlem, ãe po zhruba t≥dnu teplotní stabilizace a asi 15 hodinách b>ãného provozu dosáhnou pouãité mechanické díly sv≥ch optimálních charakteristik.
Nicmén>, i po delí dob> rozehrávání (i po jednom m>síci) dochází ke zm>nám v charakteru zvuku. Efekt rozehrávání je zvlát> patrn≥ práv> u vysoce kvalitních reprosoustav. Zpo#átku se zvuk mÅãe zdát p_íli tvrd≥ a dop_edn>jí, po rozehrání se ale p_edozadní prostor zv>tí a zvuk je více plastick≥. Reprodukce je jakoby uvoln>n>jí a hladí, aniã by se vak sníãila schopnost zobrazení detailÅ.
Údrãba
Povrch ozvu#nice obvykle vyãaduje jen ob#asné set_ení prachu. Pokud chcete pouãít aerosolov≥ #í jin≥ #istící prost_edek, demontujte nap_ed krycí m_íãky jemn≥m tahem od ozvu#nice. Sprej nap_ed nanáejte na ut>rku, nikoli p_ímo na ozvu#nici. "istící prost_edek vãdy nap_ed vyzkouejte na malé ploe, n>které #istící prost_edky by totiã mohly povrch reprosoustavy pokodit. Vyvarujte se produktÅ které obsahují brusiva, kyseliny #i alkoholové, pop_. antibakteriální sloãky. Ñádná #istidla nepouãívejte na samotné reproduktory. Látka pouãitá na krycích m_íãkách mÅãe b≥t #it>na klasick≥m kartá#em na aty, nap_ed je vak t_eba ji demontovat od ozvu#nice. Nikdy se nedot≥kejte membrán reproduktorÅ, zvlát> pak vysokotónového, mohli by jste je snadno pokodit.
Záruka
V≥robky firmy B&W jsou vyráb>ny tak, aby vyhov>ly vem poãadavkÅm naeho náro#ného zákazníka. Nicmén>, vznikne-li p_esto n>jaká závada, firma B&W Group Ltd. a její místní dovozce ud>lají ve pot_ebné, aby vá v≥robek byl bezplatn> (krom uveden≥ch v≥jimek) opraven #i uveden do _ádného stavu.
Záruka b>ãí po dobu 5 let a vztahuje se na neelektronické sou#ásti v≥robku. Dvouletá záruka je pak poskytována na vekeré elektronické sou#ásti v≥robkÅ v#etn> zesilova#Å aktivních reprosoustav.
Podmínky záruky
1Záruka se vztahuje pouze na opravy v≥robkÅ. Nepokr≥vá p_epravu reklamovaného v≥robku do servisního st_ediska, manipulaci s ním a ani ãádná rizika z p_epravy a manipulace plynoucí.
2Záruka platí pouze pro prvního kupce v≥robku, p_i dalím prodeji se jiã nep_enáí.