6.Nie wkładać żadnych przedmiotów do otworów w obudowie kuchenki.
7.Nigdy nie demontować żadnych elementów kuchenki, takich jak nóżki, śruby itp.
8.Nie kłaść żywności bezpośrednio na szklanym talerzu obrotowym. Potrawy powinny znajdować się w przystosowanych do kuchenki mikrofalowej naczyniach.
9.WAŻNE: NIE STOSOWAĆ ŻADNYCH PRZYBORÓW KUCHENNYCH.
Nie stosować metalowych garnków i naczyń z metalowymi uchwytami. Nie stosować żadnych przedmiotów z metalowym wykończeniem.
Nie stosować naczyń z melaminy, gdyż zawierają one materiał absorbujący energię mikrofal. Spowodować to może pęknięcie naczynia i zwolni proces gotowania.
Nie używać naczyń typu Centura Tableware. Szkliwo nie nadaje się do kuchenek mikrofalowych. Nie używać filiżanek z zamkniętym uchem typu Corelle Livingware.
Nie gotować w naczyniach z zakręcanym otworem, takich jak butelki do napojów czy oliwy, gdyż podgrzane mogą eksplodować.
Nie stosować zwykłych termometrów do żywności. Na rynku dostępne są specjalne termometry przeznaczone do kuchenki mikrofalowej.
10.Wszelkich przyborów należy używać zgodnie z zaleceniami ich producenta.
11.Nie używać kuchenki do smażenia w głębokim tłuszczu.
12.Należy pamiętać, że kuchenka mikrofalowa podgrzewa ciecz w naczyniu, a nie samo naczynie. Dlatego, mimo iż po wyjęciu naczynia, jego pokrywka nie jest gorąca, to po otwarciu z naczynia będzie się wydobywała para.
13.Należy zawsze sprawdzać temperaturę podgrzanej kuchence żywności, szczególnie, jeśli podajemy ją dziecku. Po wyjęciu naczynia z kuchenki zaleca się odczekać kilka minut i dokładnie wymieszać zawartość naczynia dla równomiernego rozprowadzenia ciepła.
14.Żywność będąca mieszaniną tłuszczu i wody, np. bulion, powinna pozostać w kuchence przez
15.Gotując potrawy należy pamiętać, że niektóre z nich np. puddingi, dżemy, różne nadzienia, podgrzewają się bardzo szybko. Potraw z dużą zawartością tłuszczu bądź cukru nie podgrzewać w plastikowych naczyniach.
16.Naczynia pod wpływem gorącej żywności mogą się nagrzewać. Szczególnie dotyczy to uchwytów naczyń pokrytych tworzywem sztucznym. W takim przypadku niezbędne będzie użycie rękawic kuchennych.
17.Aby zmniejszyć ryzyko pożaru w kuchence:
a)nie przegotowywać żywności. Zachować szczególną uwagę, jeżeli w kuchence znajduje się papier, plastik lub inne materiały łatwopalne.
b)usunąć przed gotowaniem druciane zapinki foliowych torebek.
c)jeżeli w komorze kuchenki coś się zapali, pozostawić drzwiczki zamknięte, wyłączyć
urządzenie i wyjąć wtyczkę z gniazdka lub wyłączyć bezpiecznik.
RYSUNEK POGLĄDOWY
5 | 3 | 6 |
4
1
1 2
7
1.Zamknięcie drzwiczek
2.Szyba drzwiczek
3.Otwory wentylacyjne
4.Obrotowy krążek
5.Szklany talerz obrotowy
6.Panel sterowania
7.Kratka grilla
6
PL