
BLUETOOTH® | 163 |
Yleistä | 163 |
Säätimet (kuva D) | 163 |
| |
men paritoiminto | 164 |
Tulevaan puheluun vastaaminen | 164 |
Uusintasoitto viimeksi soitettuun nume- |
|
roon | 164 |
Puhelun lopetus | 164 |
| |
valot | 164 |
VIANETSINTÄ | 165 |
Oire Syy/Korjaus | 165 |
YLEISIÄ TIETOJA
Vastuuvapauslauseke
Tuotteen ominaisuudet ja tekniset tiedot voi- vat muuttua ilman eri ilmoitusta.
Luokan 1 lasertuote
Laitteen väärä käyttö voi altistaa käyttäjän näky- mättömille lasersäteille. Silloin luokan 1 lastertuotteiden rajat ylittyvät.
Vaara:
Laitteen väärä käyttö voi altistaa käyttäjän näkymättömille lasersäteille. Silloin luokan 1 lastertuotteiden rajat ylittyvät.
Tärkeää tietoa
zVain koulutetut erikoismiehet voivat asentaa järjestelmän.
zNoudata autoteollisuuden laatustandardeja.
zTulipalon vaara. Poraa varovasti jotta piilossa olevat kaapeliniput, polttoainetankit ja polttoaineputket eivät vaurioidu.
zÄlä koskaan poraa korin kantavia tai turvalli- suuteen liittyviä osia.
On välttämätöntä noudattaa seuraavaa asennettaessa osia matkustamoon:
zVarmistu kuljettajan näkyvyydestä joka suun- taan.
zLisää vammautumisriskiä onnettomuuden sattuessa. Älä asenna osia turvatyynyn avautumisalueelle tai paikkoihin joissa pää tai polvet voivat osua niihin.
zÄlä vaurioita turvajärjestelmien (turvatyyny yms.) johdotuksia. (Niiden sijainti on yleensä erikseen merkitty esim. tarroilla.)
zÄlä käytä tarkastuslamppua jännitteellisyyden kokeilemiseen sillä suuri virta voi vahingoittaa / tuhota elektroniikkaosia..
zÄlä käytä puristus- tai rinnakkaisliitoksia. Juota kaikki johtojen liitokset. Eristä kaikki juotokset kutistesukalla tai eristysnauhalla.
zJos runkoon tehdään maattokytkentöjä, laita väliin lukkoprikka. Poista tarvittaessa maali ja lika.
zKäytä vain yksikön mukana toimitettuja osia oikean asennuksen varmistamiseksi. Hyväksymättömien osien käyttö voi johtaa vikoihin.
zVältä asentamasta yksikköä paikkaan jossa se voi joutua korkeaan lämpötilaan, kuten suoraan auringonvaloon, lämmittimen kuu- man ilman virtaukseen tai missä siihen voi kohdistua likaantumista, pölyyntymistä tai liiallista tärinää.
OMINAISUUDET
RDS (Radio Data System)
Monet
zPS (Program Service name): Näyttää ase- man nimen.
zRadio text: Näyttää lisätietoja radioasemasta.
zPTY (Program TYpe): Aseman valinta ohjel- matyypin mukaan.
zAF (Alternative Frequency): Automaattinen uudelleenviritys parhaalle vaihtoehtoiselle taajuudelle.
zTA (Traffic Announcement): Liikennetiedotukset.
zEON (Enhanced Other Networks): Muitten asemien liikennetiedotusten automaattinen esille voimistaminen.
zNEWS: Viestien ja uutisväläysten esille voi- mistaminen.
Audio-CD-levyjä koskevia huomautuksia
Voit soittaa 12 cm
CD-formaatit
zCD Audio
Enintään 22 CD Text
152