SU Tärkeitä tietoja

Ympäristöä koskevia tietoja

Vanhan tuotteen hävittäminen

Tuotteesi on suunniteltu ja valmistettu laadukkaista materiaaleista ja komponenteista, jotka voidaan kierrättää ja käyttää uudelleen.

Tuotteeseen kiinnitetty yliviivatun roskakorin kuva tarkoittaa, että tuote kuuluu Euroopan parlamentin ja neuvoston direktiivin 2002/96/EC soveltamisalaan.

Ota selvää sähkölaitteille ja elektronisille laitteille tarkoitetusta kierrätysjärjestelmästä alueellasi.

Noudata paikallisia sääntöjä äläkä hävitä vanhoja tuotteita tavallisen talousjätteen mukana.Vanhojen tuotteiden hävittäminen oikealla tavalla auttaa vähentämään ympäristölle ja ihmisille mahdollisesti koituvia haittavaikutuksia.

Tehtaan alustustila

Tässä tilassa molemmat yksiköt voidaan nollata tehtaan oletusasetuksiin.Tehtaan alustusta voidaan käyttää, jos ilmenee ongelmia, joita ei pystytä ratkaisemaan seuraamalla luvussa “Vianhaku” esitettyjä ehdotuksia. Nollaus on suoritettava erikseen kutakin yksikköä varten.

1Paina ja pidä painettuna päällä/pois päältä (y) -painiketta

(A-1, B-6) 2 sekuntia laitteiden kytkemiseksi päälle.

2Kun LINK-valot (A-2, B-8) yksiköillä syttyvät päälle, paina välittömästi ja pidä painettuna äänenvoimakkuuspainiketta (A-4, B-10) yhden sekunnin ajan. > Yksiköt on nyt asennettu tehtaan oletusasetuksiin.

Tehtaan oletusasetukset

Vanhempien yksikkö

–Kaiuttimen äänenvoimakkuus: 1

–Mikrofonin herkkyys: 3

Lapsen yksikkö

–Kaiuttimen äänenvoimakkuus: 3

–Yövalo pois päältä

182

Page 182
Image 182
Philips SCD487 user manual SU Tärkeitä tietoja, Ympäristöä koskevia tietoja, Tehtaan alustustila, Lapsen yksikkö