Dansk

Tilslutning af tilbehør

Tv-apparatet har ét eksternt tilslutningsstik (EXT1) på bagsiden og flere tilslutningsbøsninger på siden.

Tryk på knappen på fjernbetjeningen for at se Kildeliste. Brug Î ï knappen for atvælge EXT1, AV/SVHS, PC, HD eller FM-radioalt efter hvilket udstyr, der er tilsluttet. Brug Æ knappen til skifte TV’et til det valgte funktion.

R

 

 

 

 

 

AUDIO

 

 

 

 

 

IN

 

 

 

 

 

L

 

 

 

 

 

VIDEO

TV

 

 

 

 

IN

FM

 

EXT1

DVI-I

 

75Ω

 

 

:

ANT

 

 

(HD/PC)

S-VIDEO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DVI

 

 

 

 

 

AUDIO

 

 

 

 

 

IN

Tilslutning af dvd- og video-afspiller/optager

Kilde

TV

 

TV

 

 

 

EXT1 Æ

 

 

 

 

AV / SVHS

 

75Ω

FM

EXT1

DVI-I

 

PC

 

:

ANT

 

(HD/PC)

HD

FM-radio

AV-knap

3

2

1

AFSPILLER/ OPTAGER

DECODER

4

Tilslut antennen 1. Brug et scart-kabel 2 af god kvalitet for at opnå optimal billedkvalitet. Hvis afspilleren/optageren ikke har et scart-stik, vil den eneste mulige tilslutning være antennen 3. Derfor vil det være nødvendigt at finjustere videooptagerens testsignal og kalde det program nummer 0 eller gemme testsignalet under et program mellem 90 og 99 (se Manuel lagring på side 6). Læs også optagerens brugsanvisning.

Tryk på knappen for at vise Kildeliste og brug Î ï knappen for at vælge EXT1. Brug Æ knappen for at skifte til den valgte kilde.

Dekoder med optager

Tilslut et scart-kabel 4 til dekoderen til scart-kabelstik nr. 2 på optageren. Læs også optagerens brugsanvisning. Du kan også tilslutte dekoderen direkte til EXT1 med et scart-kabel.

VIGTIGT: For at tilslutte din dekoder, brug kun EXT1-scartstikket.

16

Page 154
Image 154
Philips 20PF Tilslutning af tilbehør, Tilslutning af dvd- og video-afspiller/optager, Dekoder med optager, 75Ω, AV-knap