Przed zamocowaniem czujnika

Pamiętaj, aby przeczytać i zapamiętać wszystkie Ostrzeżenia wymienione w Instrukcji obsługi aparatu do monitorowania SpO2, jak również wszystkie Ostrzeżenia przedstawione w tej Instrukcji obsługi czujnika. Używaj tylko atestowanych urządzeń, pamiętając o wyborze zalecanych miejsc zamocowań.

Sprawdź, czy czujnik nie jest uszkodzony

Skontroluj obudowę oraz wnętrze czujnika. Aby skontrolować wnętrze czujnika, delikatnie otwórz jamę czujnika i poszukaj pęknięć na lub

w pobliżu przezroczystego silikonu, zakrywającego elementy optyczne. Upewnij się, że na silikonie nie ma żadnych pęcherzy oraz że z elementów optycznych nie wypływa ciecz.

Jeżeli czujnik nosi ślady uszkodzeń bądź modyfikacji, nie może być stosowany do monitorowania pacjentów; należy wyrzucić go, przestrzegając obowiązujących procedur postępowania (patrz niżej).

Utylizacja czujnika

Usuwanie uszkodzonych czujników

Każdy czujnik noszący ślady zniszczenia fizycznego, elektrycznego lub uszkodzeń, powinien zostać zdezynfekowany, odkażony i wyrzucony, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi usuwania odpadów szpitalnych.

Miejsce zamocowania czujnika należy okresowo zmieniać

Miejsce zamocowania czujnika należy zmieniać co 4 godziny lub częściej, w razie osłabienia krążenia lub wystąpienia zmian skórnych.

113

Page 115
Image 115
Philips M1193A Przed zamocowaniem czujnika, Utylizacja czujnika, Miejsce zamocowania czujnika należy okresowo zmieniać