Preden začnete

začnete Preden

KORAK  2  Praznjenje žepov

Izpraznite vse žepe v vseh kosih perila.

Kovinski predmeti, kot npr. kovanci, bucike in sponke na oblačilih, lahko poškodujejo drugo perilo oziroma boben.

Perilo z gumbi in vezeninami obrnite z notranjo stranjo navzven.

Če so zadrge hlač ali jopičev med pranjem odprte, lahko poškodujejo boben. Zadrge zapnite in pripnite z vrvico.

Perilo z dolgimi vrvicami se lahko zaplete z drugim perilom. Pred začetkom pranja vrvice zavežite.

KORAK  3  Uporaba mreže za perilo

Nedrčke (primerne za pranje v stroju) vstavite v mrežo za perilo. Kovinski deli nedrčkov bi lahko predrli tkanino in strgali druge kose perila.

Majhno in lahko perilo, na primer nogavice, rokavice, hlačne nogavice in robčki, se lahko zataknejo v prostore okoli vrat. Perite jih v tanki mreži za perilo.

Mreže za perilo ne perite same, brez drugega perila. Lahko pride do nenormalnega tresenja, pri čemer se lahko pralni stroj premakne, tako da pride do telesne poškodbe.

KORAK  4  Predpranje (po potrebi)

Če je perilo močno umazano, izberite možnost Predpranje za izbran program. Če izberete možnost Predpranje, v predalček za glavno pranje nasujte pralno sredstvo v obliki praška.

KORAK  5  Določanje teže perila

Ne prenapolnite pralnega stroja. Prekomerna teža perila lahko povzroči, da pralni stroj ne bo pravilno deloval. Največje teže za posamezne vrste perila najdete na strani 34.

OPOMBA

Pri pranju posteljnine ali prešitih odej se lahko čas pranja podaljša, učinkovitost ožemanja pa je lahko slabša. Za posteljnino ali prešite odeje je priporočljiva najvišja hitrost vrtenja 800 obr./min, teža perila pa mora biti manjša ali enaka 2,0 kg.

POZOR

Če perilo v bobnu ni ustrezno razporejeno in se prikaže koda z informacijami “Ub”, ponovno razporedite perilo. Neustrezno razporejeno perilo lahko zmanjša učinkovitost ožemanja.

26  Slovenščina

Untitled-16 26

 

 

2017-06-27 ￿￿ 2:46:59