Handleiding

Instellen van het MIDI-zendka- naal

Om een module aan te sturen moet u op de PC-300 het MIDI-kanaal kiezen waarop de module ontvangt. Is de module multi- timbraal, dan moet het MIDI-kanaal van PC-300 overeenkomen met dat van de Part die u wilt aansturen.

Waarde voor controlenummer CC32 (“L”);

Programmanummer.

Opmerking: Voor de keuze van het program- manummer kunt u gebruik maken van het GS/GM-klankoverzicht rechtsboven op het bedieningspaneel van de PC-300. Zie ook de handleiding van de aangestuurde module.

[Werkwijze]

1.Druk op MIDI/SELECT [3] (de indica- tor licht op).

2.Kies het MIDI-kanaal door op één van de MIDI CHANNELS-toetsen [6] te druk- ken.

3.Druk nog een keer op MIDI/SELECT [3] (de indicator dooft weer).

Klanken kiezen

Voor het kiezen van klanken en Drum Sets (MIDI-kanaal 10) dient u met de PC-300 programma- en bankkeuzecommando’s te zenden.

Klanken van een GS-module kiezen

Voor de keuze van een klank van een GS- module moet u eerst twee bankkeuzecom- mando’s zenden: MIDI-controlenummers CC00 (hier “H”) en CC32 (“L”). Die moe- ten gevolgd worden door een programma- keuze-commando (PC).

Hierbij zijn de waarden voor “H” en “L” bepalend voor de keuze van de juiste bank. Het daaropvolgende programmakeuze- commando zorgt echter pas dat er daad- werkelijk een klank wordt gekozen. Enkel bankkeuze-commando’s zijn dus niet vol- doende voor de klankkeuze.

Daarom zendt de PC-300 de benodigde commando’s altijd als één geheel:

Waarde voor controlenummer CC00 (“H”);

[Werkwijze]

1.Kies het MIDI-kanaal dat overeenkomt met dat van de gewenste Part of module. Zie “Instellen van het MIDI-zendkanaal”.

2.Druk op MIDI/SELECT [3] (de indica- tor licht op).

3.Druk op de zwarte G#4-toets (“H”) [9].

4.Stel de “H”-waarde (CC00) in met behulp van de toetsen in de NUMERIC ENTRY-sectie [12].

Voor de eerste 9 getallen (1~9) hoeft u maar één toets in te drukken.

Opmerking: Druk op CANCEL [13] als u zich vergist hebt. Hierdoor wist u het ingevoerde cijfer. Doe het daarna nog eens over.

5.Druk op ENTER [14].

6.Druk op de zwarte F#4-toets (“L”) [9].

7.Stel de “L”-waarde (CC32) in met de toetsen van de NUMERIC ENTRY-sectie [12].

Voor de eerste 9 getallen (1~9) hoeft u maar één toets in te drukken.

8.Druk op ENTER [14].

9.Druk op de zwarte A#4-toets

(“Program Change”) [10].

10.Voer nu het benodigde programma- nummer in met de toetsen van de NUME- RIC ENTRY-sectie [12].

11.Druk op ENTER [14].

12.Druk nog een keer op MIDI/SELECT

[3] (de indicator dooft weer).

NEDERLANDS

11

Page 73
Image 73
Roland PC-300 owner manual Instellen van het MIDI-zendka- naal, Klanken kiezen, Werkwijze, Klanken van een GS-module kiezen