Aby przenieÊç generator pary za uchwyt ˝elazka:

-ustawiç ˝elazko na jego podstawie na generatorze pary i opuszczaç mechanizm przytrzymujàcy ˝elazko a˝ do momentu zaskoczenia blokady (s∏ychaç wówczas klikni´cie) - rys. 2.

-Aby przenieÊç generator pary, podnieÊç ˝elazko zauchwyt - rys. 1.

Przygotowanie

Jakiej wody u˝ywaç?

Urzàdzenie to zosta∏o tak zaprojektowane, aby mog∏o dzia∏aç z wodà z k ranu. Jednak w niektórych regionach n admorskich, st´˝enie soli w wo dzie m o˝e by ç wysokie. Wówczas nale˝y u˝ywaç wy∏àcznie wody demineralizowanej.

Nigdy nie nale˝y u˝y waç wod y za wierajàcej doda tki ( krochmal, pe rfumy, su bstancje aromatyczne, zmi´kczajàce itd) ani te˝ wody z na czyƒ kuchennych czy z kondensacji (na przyk∏ad wody z suszarki do bielizny, wody z lodówki, wody z klimatyzatorów, deszczówki). Zawierajà one odpadki organiczne lub elementymineralne, które odk∏adajà si´ pod wp∏ywem ciep∏a, powodujàc chlapanie, brunatne zacieki i przedwczesne zu˝ycie urzàdzenia.

JeÊli woda z kranu zawiera du˝o wapnia, nale˝y zmieszaç jà w proporcjach 1:1 z wodà destylowanà dost´pnà w sklepach.

Nape∏nianie zbiornika na wod´

Ustawiç generator pary nastabilnej poziomej powierzchni odpornej na dzia∏anie wysokiejtemperatury.

Nast´pnie nale˝y sprawdziç czy urzàdzenie jest wy∏àczone z sieci i zimne.

Otworzyç pokryw´ nape∏niania zbiornika - rys. 4.

Nale˝y u˝yç karafki, którà wype∏niamy maksymalnie litrem wody i wlewamy jà do b ojlera uwa˝ajàc, aby go nie przepe∏niç - rys. 5.

Zamknàç pokrywk´ nape∏niania zbiornika.

Nale˝y u˝ywaç wyjÊcia przewodu teleskopowego

˚elazko jest wyposa˝one w teleskopowewyjÊcie przewodu, dzi´ki któremu sznur nieciàgnie si´ po tkaninie ani nie plàcze si´ podczas prasowania.

Wyjàç przewód pary i rozwinàç go zupe∏nie.

Odbezpieczyç wyjÊcie sznura, zdejmujàc pasek.

Nacisnàç naprzycisk Eject-rys.6i teleskopowe wyjÊcie przewoduparowego rozwija si´ automatycznie.

Kiedy wyjÊc ie sznu ra przechy la si ´, s ystem teleskopowy r ozwija s i´ auto matycznie bez koniecznoÊci naciskania przycisku Eject.

Dla lepszego komfortu u˝ytkowania nale˝y zawsze u˝ywaç teleskopowego wyjÊcia przewodu.

Podczas pierwszego u˝ycia mo˝e si´ zdarzyç, ˝e pojawi si´ dym i nieszkodliwy zapach. To zjawisko,nie majàce wp∏ywu na u˝ytkowanie urzàdzenia, szybko zniknie.

Uruchamianie generatora pary

Rozwinàç ca∏kowicie sznur elektryczny i wyjàç przewód pary.

Pod∏àczyç generator pary do gniazdka elektrycznego z uziemieniem - rys. 3.

Odchyliç pa∏àk mocujàcy˝elazko kuprzodowi w celu odblokowaniazaczepu bezpieczeƒstwa -rys. 3.

Pod∏àczyç generator pary do uziemionego gniazda elektrycznego.

Wcisnàç prze∏àcznik z kontrolkà Êwietlnà ON/OFF. P rze∏àcznik zapala si´ i bojler zaczyna podgrzewaç wod´: zielona kontrolka umieszczona na panelu sterowania miga - rys. 7.

Gdy zielona kontrolka zaczyna paliç si´ Êwiat∏em ciàg∏ym (po up∏ywie oko∏o 2 minut), para w wytwornicy jest gotowa do u˝ycia.

Panel kontrolny

Zielona kontrolka miga: bojler nagrzewa si´- rys. 7

Zielona kontrolka Êwieci si´: para si´ wytworzy∏a - rys. 7

Czerwona kontrolka Êwieci si´: zbiornik na wod´ jest pusty - rys. 10

Pomaraƒczowa kontrolka „anti-calc” miga- rys. 12: nale˝y przep∏ukaç kolektor kamienia.

U˝ytkowanie

Prasowanie z parà

Ustawiç regulator temperatury˝elazkai regulatornat´˝eniapary (w zale˝noÊci od modelu) na rodzaju prasowanej tkaniny (patrztabela poni˝ej).

Wskaênik optyczny ˝elazka zaÊwieci si´. Uwaga: urzàdzeniejest gotowe do pracy, gdy kontrolka ˝elazka zgaÊnie, a zielonakontrolka umieszczona napanelusterowaniazaczynaÊwieciç Êwiat∏em ciàg∏ym.

Ustawiç nat´˝enie wyp∏ywu parypokr´t∏o( regulacji umieszczone na panelu sterowania).

Podczasprasowania, kontrolka umieszczona na ˝elazkuorazkontrolkagotowoÊciparyzapalajài´s lubgasnà w zale˝noÊciod poboru pràdu na podgrzewanie, co nie ma ˝adnego wp∏ywunau˝ytkowanieurzàdzenia.

W celu uzyskania pary,nale˝y wcisnàç przycisk umieszczony na r´kojeÊci ˝elazka -rys. 8. Wyp∏yw pary zostaje wstrzymany zchwilà zwolnieniaprzycisku.

Podczasu˝ytkowania,mniejwi´cej w minutowych odst´pachw∏àcza si´elektrycznapompazamontowana w urzàdzeniu, doprowadzajàc kolejnà porcj´ wody do bojlera. Towarzyszy temu dêwi´k, który jest zjawiskiem normalnym.

W przypadkutkanin krochmalonych,krochmal nale˝y rozpyliç postronie przeciwnejni˝ strona prasowana.

Nigdy nie nale˝y stawiaç ˝elazka na metalowej podstawie, bo mog∏oby to jà uszkodziç, nale˝y je stawiaç raczej na podstawie pod ˝elazko. Jest ona wyposa˝ona w system antypoÊlizgowy i odporna na dzia∏anie wysokich temperatur.

72