majƒc kszta¡t kolców po jednej stronie (w przypadku dywanów), za· gumowƒ powierzchniΔ po drugiej (je·li g¡o·nik ustawiany jest na drewnianej lub innej, ¡atwo rysujƒcej siΔ pod¡odze).
Aby zamocowaπ opcjonalne stopki, najpierw po¡óÃ kolumnΔ na boku (aby uniknƒπ uszkodzenia zacisków na tyle obudowy lub membran g¡o·ników. (rysunek 19)
Z powodu znacznej wagi kolumny, czynno·π ta powinna zostaπ wykonana przez minimum dwie osoby. Zdejmij z d¡oni obrƒczkΔ i innƒ biÃuteriΔ, aby uniknƒπ porysowania powierzchni obudowy. Po¡óà g¡o·nik na miΔkkiej powierzchni, takiej jak np. dywan. MoÃesz równieà w¡oÃyπ nie ze·lizgujƒce siΔ rΔkawiczki.
Nie obawiaj siΔ podnosiπ kolumny trzymajƒc za bok “g¡owy” g¡o·nika ·redniotonowego. MoÃe to wprowadzaπ w niepewno·π, gdyà g¡owa jest elastycznie zamocowana na obudowie g¡o·nika niskotonowego. Jednak osiƒga ona punkt kra◊cowy i jest wystarczajƒco silna, by utrzymaπ ciΔÃar ca¡ej kolumny.
UÃywajƒc klucza Torxa, do¡ƒczonego do zestawu, zdemontuj 4 rolki ·lizgowe z podstawy kolumny i za¡óà na ich miejsce stopki. (rysunek 20)
Ustaw stopki jak opisano to w rozdziale 3.3.
fPrzejdØ do rozdzia¡u 3.3.
3.2HTM1D
Wraz z kolumnƒ dostarczane sƒ
4 regulowane nóÃki oraz ·ruby s¡uÃce do przymocowania ich do obudowy. NóÃki posiadajƒ 40mm zakres ustawienia pionowego, co pozawala na pochylenie kolumny pod kƒtem do 8°. Przechylenie kolumny moÃe okazaπ siΔ przydatne, poniewaà zazwyczaj jest ona umieszczana na pod¡odze pod duÃym ekranem.
NóÃki sƒ dwustronne i mogƒ byπ uÃywane zarówno jako kolce, w przypadku ustawienia kolumny na dywanie, lub jako gumowe podk¡adki do umiejscowienia g¡o·nika na g¡adkiej i wraÃliwej na zarysowania pod¡odze.
Zamontuj nóÃki przed wypakowaniem kolumny z kartonu. Wtedy bowiem dostΔp do jej spodu jest znacznie wygodniejszy. Poza tym, styropian i folia, w które jest opakowany g¡o·nik pozostanƒ na swoim miejscu do momentu, w którym kolumna nie zostanie ustawiona w pozycji pionowej, dziΔki czemu bΔdƒ one chroniπ jƒ przed ewentualnymi uszkodzeniami.
Najpierw przeczytaj sekcjΔ 3.3, aby
zapoznaπ siΔ z konstrukcjƒ kolumny. Je·li kolumna ma byπ przechylona do ty¡u, wykrΔπ przednie nóÃki z obudowy (rysunek 21), natomiast tylne nóÃki wkrΔπ w niƒ (rysunek 22). Na oddzielnej instrukcji umieszczonej w kartonie znajdziesz te czynno·ci dok¡adnie rozrysowane.
WkrΔπ nóÃki za pomocƒ specjalnego do¡ƒczonego pier·cienia, zarówno w przypadku kolców, jak i gumowanych podk¡adek. Pozostaw ko◊ce nóÃek wystajƒce poza wewnΔtrzne elementy pakowe, kiedy kolumna jest ustawiona w pionie.
Po ustawieniu kolumny na nóÃkach i zdjΔciu kartonu, zdejmij pozosta¡e elementy opakowania i dopasuj nóÃki w sposób opisany w sekcji 3.3.
fCiƒg dalszy w rozdziale 3.3.
3.3REGULOWANIE STOPEK
Gwintowane trzpienie, które mocujƒ stopki majƒ kszta¡t duÃych stoÃków po jednej stronie ko¡nierza. Dla uzyskania maksymalnej wysoko·ci, zamocuj trzpienie stoÃkami w kierunku pod¡ogi. (rysunek 21) Je·li chcesz osiƒgnƒπ minimalna wysoko·π, skieruj stoÃki w stronΔ kolumny. (rysunek 22)
WkrΔπ stopkΔ w pobliÃe pozycji, która wydaje Ci siΔ byπ docelowƒ, stosujƒc kolce lub gumowe ko◊cówki w zaleÃno·ci od typu pod¡oÃa. Je·li nie planujesz pochylenia kolumn, skieruj trzpienie stoÃkami do ·rodka, pozostawiajƒc dostatecznƒ d¡ugo·π gwintu, aby zastosowaπ pier·cienie kontrujƒce. Za¡óÃ pier·cienie, ale nie dokrΔcaj ich.
Postaw kolumnΔ pionowo i przy pomocy do¡ƒczonego metalowego paska, pozwalajƒcego na pochylenie kolumny, wyreguluj stopki. (rysunek 23)
Na koniec, dokrΔπ nakrΔtki kontrujƒce do trzpieni, uÃywajƒc metalowego p¡askownika. (rysunek 24)
fPrzejdØ do rozdzia¡u 4.
3.4803D/803S/804S
Dla uzyskania najwyÃszej jako·ci, wkrΔπ regulowane stopy w nagwintowane otwory znajdujƒce siΔ na spodzie obudowy. Zastosuj odpowiednio – kolce w przypadku dywanów lub gumowe stopy je·li kolumny ustawione bΔdƒ na drewnianej lub innej ¡atwej do uszkodzenia pod¡odze. (rysunek 25)
Po¡óÃ kolumnΔ na boku, aby uniknƒπ uszkodzenia zacisków na tyle obudowy lub membran g¡o·ników. Zdejmij z d¡oni obrƒczkΔ i innƒ biÃuteriΔ, aby uniknƒπ
porysowania powierzchni obudowy. Po¡óÃ g¡o·nik na miΔkkiej powierzchni, takiej jak np. dywan.
NakrΔπ nakrΔtki kontrujƒce ca¡kowicie na stopki, za· stopki wkrΔπ do ko◊ca w podstawΔ kolumny. (rysunek 25)
Postaw g¡o·nik pionowo i wyreguluj stopki, aby wyeliminowaπ jakƒkolwiek niestabilno·π kolumny.
Na koniec dokrΔπ nakrΔtki kontrujƒce w kierunku gwintowanych gniazd stopek. (rysunek 26)
fPrzejdØ do rozdzia¡u 4.
3.5805S/HTM2D/HTM3S/HTM4S
Modele te powinny byπ umiejscowione na solidnej pó¡ce lub podstawce tak, aby moÃliwe by¡o w¡a·ciwe kierowanie dØwiΔku do s¡uchaczy.
W przypadku modelu 805S, zalecamy zastosowanie specjalnej podstawki
Dla g¡o·ników centralnych HTM2D, HTM3S i HTM4S, odpowiednim modelem podstawki jest
W kaÃdym przypadku, postΔpuj zgodnie z instrukcjami do¡ƒczonymi do podstawki.
Je·li umieszczasz g¡o·niki na pó¡ce, przyklej do spodu obudowy g¡o·nika samoprzylepne gumowe stopy.
(rysunek 27)
fPrzejdØ do rozdzia¡u 4.
3.6SCMS
G¡o·niki te zosta¡y zaprojektowane do zamontowania ich na ·cianie. Dostarczane sƒ z uchwytami montaÃowymi, umoÃliwiajƒcymi regulacjΔ w pionie i w poziomie. (rysunek 29) Uchwyty powinny byπ przymocowane do ·ciany za pomocƒ ·rub o ·rednicy od 5 do 6mm (numeracja od 10 do 12). D¡ugo·π gwintu ·ruby powinna wynosiπ co najmniej 25mm. (rysunek 28)
Przytrzymaj szablon przy ·cianie w pozycji, w jakiej chcesz zamontowaπ g¡o·nik. Do korekcji po¡oÃenia uÃyj poziomicy. ZewnΔtrzne wymiary szablonu odpowiadajƒ tylnym wymiarom obudowy. ZauwaÃ, Ãe ·rodek systemu montaÃowego nie jest toÃsamy ze ·rodkiem samego g¡o·nika.
Zaznacz miejsca na otwory, po czym
80